22 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ANTALYA HABERLERİ

KORKUTELİLİ İŞ ADAMLARINDAN NİJERYA'YA SU KUYUSU HAYRATI
-SU KUYUSUNA "ANTALYA KORKUTELİ VEDA GRUBU HAYRATIDIR" YAZDIRILDI

ADEM DURMAZ
ANTALYA (İHA) - Korkuteli İş Adamları Derneği üyeleri zor şartlar altında hayat süren Nijerya halkı için su kuyusu açarak hizmete sundular.
Korkuteli İş Adamları Derneği üyeleri hafta sonu gittikleri Nijerya'da yatırım yapma kararı aldı. Zor şartlar altında hayat süren halk için bir de su kuyusu açan iş adamları kuyunun açılışını yaparak hizmete sundu. İş adamları kuyu üzerine de "Antalya Korkuteli veda grubu hayratıdır" yazdırdı.
Korkuteli İş Adamları Derneği Başkanı Halil Koparan, "Nijerya halkının temiz su içebilmek için saatlerce yürümek zorunda kaldığı ve susuzluk sebebiyle salgın hastalıklarla mücadele ettikleri hepimizin malumu. İşte bu nedenle yönetim kurulumuzda bu kararı aldık. Biz bu yapılan yardım çalışmalarının gelecekte kalıcı dostluklara zemin hazırladığına inanıyoruz. Ateş düştüğü yeri yakar sözüne inat, ateş nereye düşerse düşsün önce beni yakar düşüncesiyle hareket etmeye çalışıyoruz. Bu vesileyle Korkuteli iş adamları derneği olarak kuyumuzu açarak halkın hizmetine sunduk. Su insanlığa sunulmuş en büyük nimettir ve tüm insanlığın ortak malıdır. Deniz, büyük göl ve büyük ırmak gibi su kaynakları kimsenin mülkiyetinde sayılmaz. Her bireyin bunlardan yararlanma hakkı vardır" dedi.
(AD)

01.12.2015 10:05:12 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Antalya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Antalya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER