23 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ERZURUM HABERLERİ

AZİZİYE KAYMAKAMLIĞI PROJE OFİSİ POLONYA'DAN DÖNDÜERZURUM (İHA) - Aziziye Kaymakamlığı Proje Ofisince 2015 Erasmus+ Gençlik Projeleri kapsamında ortak olduğu ve Polonya Ulusal Ajansı tarafından onaylanan "SHARE YOUR PASSION" isimli projenin hareketliliği 22 Kasım-28 Kasım 2015 tarihleri arasında Gdansk Polonya'da gerçekleşti.
Ülkemizi Aziziye Kaymakamlığı Proje Ofisi Koordinatörü ve proje uzmanlarının temsil ettiği, Litvanya, Arnavutluk, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Gürcistan, Polonya ve Türkiye'den toplamda 22 katılımcının yer aldığı projede; Roman çocuklar ile çalışan, gençlik çalışanları arasındaki buluşmada Roman çocukların çalışma yöntemlerinde onlara yardımcı olmak, bu yöntemlere uygun ev ödevlerini bulmak ve farklı alanlarda çalışma yürüten öğretmenlerin yaşadığı sorunların altını çizmek, Roman öğrencilerin, öğrenmelerini kolaylaştırmak için eğitim seminerleri gerçekleştirilerek Erasmus+ projeleri hakkında bilgiler verildi. Düzenlenen Uluslararası Kültür Gecesi'nde katılımcılar ülkelerini tanıttı, geleneksel yiyecek ve içeceklerini ikram etti ve Ulusal Danslarını öğretti.
Kurumlar gelecekte Roman çocuklarının daha iyi nasıl eğitim almaları gerektiği konusunda görüşlerini beyan ederek bu konudaki tecrübelerini paylaştı.
(ERZ-AT-Y)

01.12.2015 10:03:44 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Erzurum haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Erzurum Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER