19 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / MUĞLA HABERLERİ

CEVİZCİ, 'EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ ZİRVESİ'NE DAVET EDİLDİ
- "BONİBO" İSİMLİ EĞİTİCİ VE BİLGİSAYAR TABANLI MATEMATİK OYUNU İLE "YILIN FARK YARATAN ÖĞRETMENİ" SEÇİLEN BEKİR CEVİZCİ, 'EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ ZİRVESİ'NE DAVET EDİLDİ.BEKİR TOSUN
MUĞLA (İHA) - Mili Eğitim Bakanlığı tarafından 'Yılın Fark Yaratan Öğretmeni' ve Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Matematik Öğretmeni Bekir Cevizci, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği için gittiği Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile görüştü.
Ankara temaslarında 'Bonibo' isimli eğitici ve bilgisayar tabanlı matematik oyunu çok ilgi gördü ve Bakanlık tarafından 5 Aralık 2015 tarihinde Ankara Rixos Grand Otelde düzenlenecek olan "Eğitim Teknolojileri Zirvesi"ne davet edildi. Cevizci, Google, İntel, Khan Akademi, Tübitak, Turkcell, Sebit, bakanlık birimleri, üniversiteler gibi ulusal ve uluslar arası bilişim devlerinin katılımında sunum yapacak.
24 Kasım'da gittiği Ankara'da dört gün süresince Milli Eğitim Bakanlığı'nın misafiri olan Cevizci, Bakanlık rehberliğinde Ankara'nın tarihi ve turistik yerlerini de gezme imkânı da bulduğunu belirterek, "Bonibo Matematik oyunu Ankara'da büyük ilgi gördü. Sayın Milli Eğitim Bakanımıza hem oyunu tanıttım, hem de kitaplarımdan hediye ettim. Benim için en önemlisi Eğitim Teknolojileri Zirvesi'ne davet edilmem oldu. Onur Kurulu Başkanlığını Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı, Milli eğitim Bakan Yardımcımız Orhan Erdem, Müsteşar Doç. Dr. Yusuf Tekin ve Müsteşar Yardımcısı Mehmet Kurt'un yaptığı, Bilim Kurulu öğretim üyelerinden oluşan Zirve kurulları önünde sunum yapacak olmam benim için çok önemliydi. 5 Aralık tarihinde Ankara'da yapılacak Eğitim Teknolojileri Zirvesi'ne katılarak burada da inşallah Muğla'yı en iyi şekilde temsil edeceğim" dedi.
(BT-İK)

01.12.2015 09:47:10 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Muğla haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Muğla Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER