17 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / KAYSERİ HABERLERİ

EĞİTİM BİR SEN KAYSERİ KADIN KOLLARIN ŞİİR DİNLETİSİ DÜZENLEDİKAYSERİ (İHA) - Kayseri Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Kadınlar Komisyonu, öğretmenler günü münasebetiyle kadın üyeleri arasında birlik, beraberlik ve dayanışma sağlamak amacı ile 'Kokteylli Şiir ve Musiki Dinleti Gecesi' düzenledi.
Programa, çok sayıda okul müdürü, müdür yardımcıları ve öğretmenler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Kayseri Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Kadınlar Komisyonu Başkanı Çiğdem Türkel" Bizler kaygısı, sevdası ve kavgası olan Türkiye'nin ve Kayseri'nin en büyük sivil toplum kuruluşu Memur- Sen'inin Kayseri Teşkilâtının bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Üzerimizdeki sorumluluğunun bilinci ile kadına, kadın istihdamına, çalışan kadınların taleplerine, sorunlarına ve sorunlarının çözümlerine katkı sağlamayı, milletin yanında zalimin karşısında olmaya, kuruluş felsefemizdeki çizgimizden, duruşumuzdan, misyon ve vizyonumuzdan ödün vermeden sizlerin de desteği ile sendikal çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Daha etkin ce daha güçlü bir şekilde eğitim, çalışma ve siyaset gibi hayatın her alanında değerlerimizi yitirmeden var olabilmek için sizlerden sendikal çalışmalarımıza daha aktif katılmanızı, dava neferlerimizin sayısını artırmanızı ve bayanlar olarak çağı kurtarma eyleminde daha güçlü ce daha aktif bir şekilde yerinizi almanızı istiyorum" şeklinde konuştu.
Programda bayan üyeler birbirinden güzel şiirler okuyarak katılımcılara muhteşem bir şiir gecesi yaşattı. Ayrıca üyelerin öğrencilerinden oluşan bir grupta okuduğu şiirler ve kendilerine eşlik eden semazenlerin sunduğu " Sema Gösterisi" ile izleyicileri mest etti.
Program sonunda, İmam Hatipli Musikişinas Mutrib Terapist Hayrunnisa Mermi, öğretmenler günü özel sahne ve sunumu ile üyelere unutamayacakları bir gösteri yaptı. Birbirinden güzel ilahiler ve en sonunda Bendir eşliğinde sunduğu Esma-ül Hüsna ile tüm üyelerimiz sanatçıyı ayakta alkışlayarak uğurladı.
Programdan sonra düzenlenen kokteyl ile gece sona erdi.
(AG-AÖ-Y)

01.12.2015 08:40:38 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kayseri haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kayseri Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER