17 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / GAZİANTEP HABERLERİ

CAMİNİN YIKILAN BÖLÜMLERİ MADDİ İMKANSIZLARDAN YAPILAMIYOR
- YENİDEN BAŞLANACAK İNŞAATA HAYIRSEVERLERİN DESTEĞİNİ BEKLİYORMAHMUT GENÇ
GAZİANTEP (İHA) - Gaziantep'in Yavuzeli ilçesinin ilk camisi olan Merkez Cami'nin yeniden yapılmak üzere yıkılan şadırvan, lojman ve tuvaletleri, geçen 6 aya rağmen maddi imkansızlıklar nedeniyle yapılamadı. İnşaatın sürebilmesi için hayırseverlerin yardımları bekleniyor.
Yavuzeli ilçesinin ilk camisi olan Merkez Cami'nin, şadırvan, lojman ve tuvaletleri yenisi yapılmak üzere 9 Nisan 2015 günü yıkılmıştı. Yıkılan yere içerisinde Kur'an-ı Kerim Kursu ve imam-hatip lojmanı olan bir bina ve cami bahçesine yeni bir şadırvan ile tuvaletlerin yapılması planlanmıştı. Yenisi yapılmak üzere yıkılan alanlarda maddi imkansızlıklar nedeniyle 6 aydır herhangi bir çalışma yapılamadı. Çalışmaların yapılabilmesi için cami hayırseverlerden ve yetkililerden yardım bekleniyor. Hayırseverlere yardım çağrısında bulunan Merkez Cami İmamı İlyas Yılmaz, "İlçemizdeki üç camiden biri ve 1960'tan bu güne kadar ibadete açık olan Camimiz, İlçemizin en eski camisidir. Tuvaletleri ve abdest alma yerleri yetersiz gelmektedir. Mahallemize uzun zaman yetecek Kuran kursu, tuvalet ve abdest alma yerlerine yenisinin yapılması ve inşaata başlanması için hayırsever kişi ve kuruluşların ilgisine ihtiyacımız var. Cemaatimiz elinden gelen yardımları yapmaktadır, ama bu yardımlar yeterli gelmemektedir. Bu durumda inşaatı devam ettirmekte zorlanıyoruz. İnşaatın devam etmesi için bir an önce maddi olarak tüm Yavuzelili hemşehrilerimizden ve yardımsever vatandaşlarımızdan yardım beklemekteyiz. Ayrıca kum, Demir, Çimento, Briket gibi yardımlar da kabul edilmektedir" dedi. Yavuzeli Müftülüğü ile yapılan görüşme sonunda Merkez Cami inşaatı için yardım hesabı açıldığını belirten Yılmaz, yardım yapmak isteyenlerin müftülüğe veya kendisine ulaşabileceğini kaydetti.
(SD-Y)

30.11.2015 17:48:54 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Gaziantep haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Gaziantep Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER