20 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ANTALYA HABERLERİ

ANTALYA (AA) - Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), geçen sezon prömiyerini gerçekleştirdiği ve üç farklı bale eserinden oluşan "Üç Renk" balesini tekrar sahneleyecek.

Mikhail Glinka, Bach ve Marin Marais'in müzikleri ve Berk Sarıbay'ın koreografisiyle sahnelenecek "İç-İn", bir dans performansında dansçıların gerçek hayatları ile dans esnasındaki iç dünyalarını yansıtıyor. Libretto ve video tasarımı Çiğdem İnan tarafından hazırlanan eserin dekor tasarımı Gürcan Kubilay, kostüm tasarımı Berk Sarıbay ve Gürcan Kubilay, ışık tasarımı ise Fuat Gök imzasını taşıyor. "İç-İn"de Esra Taner, Burak Özbek, Derya Tokgöz ve Tolga Burçak, Burcu Bodur, Melda Özkan, Elif Burçe Çaltekin, Aslı Çiftçioğlu, Sinem Ertan, Bader Çakan, Seda Manaz, Sevgim Aksoy ve Bengü Altunkaş sahne alacak.

Maurice Ravel'in müziği ve Deniz Özaydın'ın libretto ve koreografisi ile sahneye konulan "Arada", iki bölümden oluşan beş erkek ve bir kadın dansçının rol aldığı, kadın-erkek ilişkilerini çağdaş bale yaklaşımı ile ele alan özgün bir eser.

Arturo Marquez'in müziği ve Armağan Davran ile Volkan Ersoy’un koreografisi ile sahnelenecek "Danzon" ise kadın ve erkek ilişkisinin en kuvvetli simgesi olan kırmızı ile soyluluk, ağırbaşlılık ve gücün sembolü, asaletin temsilcisi olan siyahın dansı.

Bale, yarın ve perşembe günü saat 20.00'de Haşim İşcan Kültür Merkezinde sahneye konulacak.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Antalya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Antalya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

İLGİLİ HABERLER