26 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / OSMANİYE HABERLERİ

OSMANİYE (AA) - Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzkereci Ömer Çelik, Almanya'nın Frankfurt kentinde terör örgütü PKK yandaşlarının miting yapmasına ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti'nin bakanlarının vatandaşlarımızla buluşmasına izin verilmeyen Almanya'da, terör örgütünün toplantı yapmasına nasıl izin verilebiliyor? Bu çifte standart, bu Türkiye karşıtlığı nedir? Onun adını açık şekilde koymamız lazım." dedi.

Çelik, AK Parti Kadirli İlçe Seçim Bürosu önünde vatandaşlara yaptığı konuşmada, Türkiye'de 2002'ye kadar krizler yaşandığını belirterek bu süreçten sonra petrol bulmamalarına ve herhangi bir ülkeyi sömürmemelerine rağmen ekonomik başarı elde ettiklerini ve bunu milletin istediği kadrolarla gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olmasının ekonomik büyümeyi ve dış dünyada itibarı getirdiğini dile getiren Bakan Çelik, şöyle devam etti:

"Niçin dış dünyada 'hayır' kampanyası yapılıyor? İlk defa dışarıdaki bazı ülkelerin, bu kadar yoğun şekilde Türkiye'nin içindeki bir seçime taraf olduklarını görüyoruz. Niye yapılıyor bunlar? Türkiye Cumhuriyeti'nin bakanlarının, vatandaşlarımızla buluşmasına izin verilmeyen Almanya'da, terör örgütünün toplantı yapmasına nasıl izin verilebiliyor? Bu çifte standart, bu Türkiye karşıtlığı nedir? Onun adını açık şekilde koymamız lazım. Türkiye kendi yolunda ilerliyor. Türkiye doğru şekilde yönetiliyor, Türkiye'de sadece sizin sesinize kulak veren, sadece sizin iradenizi hesaba katan, merkeze alan bir iktidar var."

AK Parti iktidarlarının millet iradesinden zerre kadar sapma göstermediğini vurgulayan Çelik, "Türkiye'de organik bir iktidar var, 'Kayıtsız şartsız egemenliğin millete ait olduğu bir düzende ancak milletin seçtiği iktidar, ancak milletin ortaya çıkardığı hükümet şeması vatandaşları yönetir' diyen bir irade var." dedi.

- "Ordumuz daha da güçlendi"

Çelik, 15 Temmuz gecesi FETÖ'ye karşı, "Son nefesimize kadar bu mevzileri terk etmeyeceğiz." dediklerini aktararak şunları kaydetti:

"Eğilmek yok, bu şer şebekelerine karşı, bu terör odaklarına karşı eğilmek yok. Bakın 15 Temmuz'dan sonra da en güçlü şekilde bu terör örgütleriyle mücadele ediyoruz. Bazen Avrupa'da bana soruyorlar, 'Siz ordudan bu kadar FETÖ'cü general ve subayı attınız, peki ordunuz zayıflamadı mı?' Ben de diyorum ki tam terine, bakın FETÖ'nün darbe girişimi püskürtüldükten sonra, o asker üniforması giymiş teröristler, TSK'dan temizlendikten sonra ordumuz El Bab'a girdi, Suriye topraklarına girdi ve oradan bizim ülkemize saldırıda bulunan DEAŞ terör örgütünü sürdü. Sınırlarımızdan uzaklaştırdı. Bu operasyonu yapacak güce sahiptir. FETÖ'ye karşı yapılan bu operasyonlardan sonra, bu iradesini ve ruhunu Mehmetçik olmaktan çıkarmış başka yerlere bağlamış, Mehmetçik'e düşman ama onunla aynı üniformayı giyen bu odaklar temizlendikten sonra ordumuz daha da güçlendi, PKK'ya karşı da FETÖ'ye karşı da DEAŞ terör örgütüne karşı da en üstün mücadeleyi vermeye devam ediyor."

(Sürecek)

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Osmaniye haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Osmaniye Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER