21 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ZONGULDAK HABERLERİ

BARTIN (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "Bizim ümmete ve insanlığa karşı artık bazı sorumluluklarımız var. Bize demokrasi, insan hakları, özgürlükler kavramları üzerinden ders verenlerin bugün maskesi düştü. Onların atlarla, köpeklerle nasıl insanların üzerine geldiklerini hepimiz gördük. Bunda sonra artık dünyada kartlar çok açık oynanıyor. Dünyada dengeler değişiyor. O yüzden bizim geçmişini iyi bilen, medeniyetinin bütün değerlerine hakim, ülkesini küresel anlamda söz sahibi yapacak bütün donanımlara sahip bir gençliğe ihtiyacımız var." dedi.

Karaaslan, partisinin Bartın'daki il binasında düzenlenen "Genç Kürsü" programında yaptığı konuşmada, partisinin gençlik kollarını bir okul olarak gördüğünü ve kendisinin de burada çok şey öğrendiğini söyledi.

Gençlik kollarının kendisine kişisel gelişiminin yanı sıra siyaset, ülke ve hayata bakış açısını değiştirdiğini ifade eden Karaaslan, şöyle konuştu:

"Her şeyden önce farkı şu; Türkiye’de birileri hep gençleri bir şeylere çağırdı. Çünkü, gençler çok dinamik, müthiş bir potansiyel. Ama birileri çoğu zaman geldi, gençleri kötü emellerine alet etmek için çağırdı. Ben gençlerden bahsederken sadece geleceğimiz demeyi uygun bulmuyorum. Aynı zamanda bugünümüz. Size bu sistem, 'Üniversite tercihini yapabilirsin, yetişkin birisin. Askerlik yapabilirsin, şirket kurabilir, her şey yapabilirsin ama kusura bakma milletvekili olamazsın.' diyor. Gençlerin Meclisteki varlıkları çok önemlidir. Onlar, dünyayı daha iyi takip eder, daha hızlıdır, daha atiktir, daha iyi düşünebilir, daha iyi sorgulayabilir. Bu özellikler bana göre siyasette çok önemlidir."

Son olarak gezi olaylarında gençlerin bir şeylere alet edildiğini, sokaklara çıkıp yakıp yıktıklarını ifade eden Karaaslan, "Bir de 15 Temmuz'a bakalım, bu halk 27 gün meydanlardaydı. Bir tane cam çerçeve kırıldı mı? Hiçbir şey yaşanmadı değil mi? Ama 2013’ün mayıs ayında bunu yaşatanlar boş durmadılar ve devam ettiler." dedi.

Gençlerin, omuzlarındaki sorumluluğun büyük olduğunu vurgulayan Karaaslan, "Bizim ümmete ve insanlığa karşı artık bazı sorumluluklarımız var. Bize demokrasi, insan hakları, özgürlükler kavramları üzerinden ders verenlerin bugün maskesi düştü. Onların atlarla, köpeklerle nasıl insanların üzerine geldiklerini hepimiz gördük. Bunda sonra artık dünyada kartlar çok açık oynanıyor. Dünyada dengeler değişiyor. O yüzden bizim geçmişini iyi bilen, medeniyetinin bütün değerlerine hakim, ülkesini küresel anlamda söz sahibi yapacak bütün donanımlara sahip bir gençliğe ihtiyacımız var. Bu gençlik şu anda Türkiye’de mevcut." diye konuştu.

Programın ardından Şadırvan Caddesi’nde, partisinin halk oylaması irtibat bürosu açılışını yapan Karaaslan, daha sonra Amasra Belediye Başkanı Emin Timur'u ziyaret etti.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Zonguldak haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Zonguldak Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER