07 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KIRIKKALE HABERLERİ

KIRIKKALE (AA) - Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklediklerini belirterek, "Biz il il gezerek kendi cebimizden harcayarak Cumhurbaşkanına destek olduk. Ama bu referandumda 'hayır' oyu kullanacağız." dedi.

Çelebi, partisinin Kırıkkale İl Başkanlığının açılışında yaptığı konuşmada, açılışın Türk demokrasi hayatına ve büyük Türk milletine hayırlar getirmesini diledi.

Anavatan Partisi olarak kuruldukları günden itibaren hep sorumlu politikaların tarafı olduklarına işaret eden Çelebi, "Biz hep çözüm odaklı politika izledik. Türkiyeyi kamplaştıran değil, birleştiren, bütünleştiren politikalarla yolumuza devam ettik. Çok büyük zorluklarla bu ülkemizi kurduk. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten sonra en büyük faaliyetleri yapan, en büyük siyaset ve devlet adamı da kurucu genel başkanımız rahmetli Turgut Özal'dır. Özal, Türkiye'nin her anlamda ufkunu değiştiren liderdi. Yaptığı değişimlerle adeta ülkemize çağ atlatmıştır." diye konuştu.

Çelebi, 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması çalışmaları kapsamında ülkeyi gezeceklerini ve vatandaşlardan "hayır" oyu kullanmalarını isteyeceklerini bildirdi.

Halk oylamasında "evet" veya "hayır" oyu versin, herkesin kendilerinin kardeşi olduğuna dikkati çeken Çelebi, şöyle devam etti:

"Bu nefret dili sokağa indiği zaman komşuları, kardeşleri ayrıştırıyor. 12 Eylül'den hiç mi ders almadınız. Herkes bizim kardeşimiz. Yakalandığımız nefret ve kin hastalığından ek birliği ile kurtulmamız lazım. Biz, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, üç adayın içerisinde en makulü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dı, onu destekledik. Biz il il gezerek kendi cebimizden harcayarak Cumhurbaşkanına destek olduk. Ama bu referandumda 'hayır' oyu kullanacağız. Artık milletin feragatine, ferasetine güvenmekten başka çaremiz yok. Biz vatandaşlarımıza güveniyoruz, inanıyoruz. CHP'ye de bu anayasa değişikliklerini Anayasa Mahkemesine götürmedikleri için teşekkür ediyorum. Milletin hakemliğinden hiç kimsenin korkmaması gerekiyor. Biz de bu hakemlikten korkmuyoruz. Milletimizin ciddi anlamda bu değişikliğe 'hayır' diyeceğine inanıyorum. Sandıklara da sahip çıkarak çok büyük farkla 'hayır' çıkacağına eminiz."

Çelebi, "Anavatan Partisi'nin 1987 yılında düştüğü hataya Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da düşürdüler. 1987 yılındaki referandumu biz kaybettik. Ondan sonraki seçimde vatandaşımız bizi 21,75'e düşürdü. Bu anayasa değişikliği Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da bir kumpastır, tuzaktır, hem de Türk milletine bir tuzaktır. İnşallah halkın bu feraseti buna 'dur' diyecek." ifadesini kullandı.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kırıkkale haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kırıkkale Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER