21 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / MUŞ HABERLERİ

MUŞ (AA) - Muş Kardeşlik Platformunca, Suriye'nin Halep kentindeki bir camiye düzenlenen hava saldırısına tepki gösterildi.

Platform üyeleri, saldırıyı kınamak amacıyla Muş Belediye Meydanı'nda bir araya geldi.

Platform adına basın açıklaması yapan Yusuf Kenan Atılgan, Halep'te muhaliflerin kontrolündeki Etarib ilçesinin Cina köyündeki bir camiye yatsı namazında düzenlenen saldırının, Suriye'de 6 yıldır yaşanan insanlık dışı katliamların örneklerinden sadece biri olduğunu belirtti.

Atılgan, "100 yıl önce Çanakkale'de yaşananlara benzer şekilde dünyanın açgözlü emperyalistleri bir araya gelerek İslam beldelerine acımasızca saldırı başlatmışlardır. Afganistan'dan Irak'a, Mısır'dan Filistin'e ve Suriye'ye kadar yaşadığımız emperyal saldırılar, Müslümanların 'terörist' olarak yaftalanması ve ötekileştirilen İslam dünyasının yeni düşman olarak nitelendirilmesi yeni bir hadise değildir." diye konuştu.

ABD'ye karşı mücadele veren herkesin "terörist" olarak damgalandığı bir dünyada yaşanıldığını ifade eden Atılgan, ABD ve Avrupa'ya tepki gösterdi.

Gruptakiler, hava saldırısında hayatını kaybedenler için dualar edip ABD aleyhinde sloganlar attıktan sonra dağıldı.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Muş haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Muş Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER