16 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / KAYSERİ HABERLERİ

KAYSERİ (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Avrupa ülkelerinin son günlerde Türkiye'ye karşı takındığı tavra ilişkin, "Türkiye içinde 40 yıldır besledikleri adi, şerefsiz PKK'lılar insanları, çocukları öldürüyorlar ama Avrupa'da gezmeleri serbest. Eylem yapmak serbest, konuşmaları serbest, canlı yayınlarda boy göstermeleri serbest. Ama masum bir şekilde siz biz gitsek, toplanmaya kalksak bize yasak. Sizin temsilcileriniz gitse onlara yasak. İki yüzlülüğü görüyor musunuz?" dedi.

Bakan Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Argıncık Spor Tesislerindeki temel atma ve amatör spor kulüplerine malzeme dağıtım törenine katıldı.

Müslüman Türk toplumunun bayrağı devamlı göklerde dalgalansın, ezanı susmasın diye, bağımsızlığına düşkün olduğu için canını her an verebilecek bir yapı olduğunu vurgulayan Özhaseki, "Hangi partiden olursak olalım, hangi düşünceden olursak olalım bizler her zaman şehadete hazır insanlarız. Bunu fanatik bir duygu olarak lütfen kimse görmesin". ifadesini kullandı.

Özhasaki, Türkiye'nin 15 Temmuz gibi hain bir girişim yaşadığını anımsatarak, bu girişimin ardından batı dünyasının, demokrat olarak kendini nitelendirenlerin, medeni olduğunu söyleyenlerin, demokrasi dersi vermeye çalışanların Türkiye'ye geçmiş olsun bile diyemediklerini belirtti.

AB ilkelerini ve değerlerini hatırlatan Özhaseki, "Ölen insanlar Türk olunca, Anadolu coğrafyasında yaşayınca geçmiş olsun denilmiyor mu, darbeciler mi alkışlanıyor? 15 Temmuz'un üzerinden üç gün geçtikten sonra çatlak sesler gelmeye başladı. 'Aman darbecilere orantısız güç kullanmayın' gibi, Allah sizi bildiği gibi yapsın." diye konuştu.

Özhaseki, İklim değişikliği, küresel ısınma gibi konularda duyarlı olan Avrupa'nın Suriye'de savaştan kaçan insanları almamak için tel örgüler çektiklerini bildirdi.

"Sizin nereniz medeni, nereniz hümanist, nereniz demokrat" diyen Özhaseki, şunları kaydetti:

"Son günlerde yine gördük vahşetlerini. Türkiye içinde 40 yıldır besledikleri adi, şerefsiz PKK'lılar insanları, çocukları öldürüyorlar ama Avrupa'da gezmeleri serbest. Eylem yapmak serbest, konuşmaları serbest, canlı yayınlarda boy göstermeleri serbest. Ama masum bir şekilde siz biz gitsek, toplanmaya kalksak bize yasak. Sizin temsilcileriniz gitse onlara yasak. İki yüzlülüğü görüyor musunuz. Bunu şunun için anlatıyorum gençler lütfen kendinizin farkında olun, değerlerinizi bilin. Onlardan kopun demiyorum, evrensel değerlerden uzaklaşın demiyorum asla bunu söylemiyorum. Ama önce kendinizi, içinizi bir tanıyın, bir bilin. Sonra dünyaya açılalım ve onlarla mücadelenin yolunu bulalım. Bütün terör örgütlerini bitiririz PKK'yı bitirdiğimiz gibi FETÖ'yü, DEAŞ'ı da bitiririz. Bu milletin geleceğine göz koyan kim varsa gözünü çıkarırız. Bu gücümüz, bu azmimiz var. İnşallah bu ülke ileride çok daha güçlü olarak geleceğe adım atacak diye düşünüyorum. Biz bir olur, beraber olursak kimse bize bir şey yapamaz."

Özhaseki, temel atma töreni için butona bastıktan sonra amatör sporculara malzemelerini dağıttı. Spora verdiği destekten dolayı Bakan Özhaseki'ye plaket verildi.

Törene, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu, İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ilçe belediye başkanları da katıldı.


Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kayseri haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kayseri Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER