07 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / DÜZCE HABERLERİ

DÜZCE (AA) - TBMM Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, "Bu topraklar üzerinde oynanan oyunlar yüzyıllarca hiç bitmedi. Biz, şehitlerimizin her birine minnet ve şükran borçluyuz." dedi.

Keşir, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı dolayısıyla Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Merkezine düzenlenen saldırıda şehit olan 4. Sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Baysan'ın ailesini ziyaret etti.

Beyköy beldesindeki şehit ailesini ziyaretinde AA muhabirine açıklama yapan Keşir, şehit aileleriyle sürekli görüştüğünü ve zaman zaman onları ziyaret ettiğini anlattı.

Ülke için canını feda edenlerin ailelerinin yanında olduklarını vurgulayan Keşir, "Çanakkale'de öncesi ve sonrasında bize bu toprakları yurt edindiren rahmet ve minnetle anmamız gereken çok şehidimiz var. Bir vesile ile bugün biz onları hatırlamak istiyoruz. Bunun için de yakınımızda, yöremizde olan büyüklerimizi ziyaret etmek istedik. Bu topraklar vatan olduysa, 15 Temmuz'u biz savuşturduysak, Ufuk Baysan gibi 247 şehidimizin canları pahasına savuşturduk. Bu topraklar üzerinde oynanan oyunlar yüzyıllarca hiç bitmedi. Biz, şehitlerimizin her birine minnet ve şükran borçluyuz." diye konuştu.

Keşir, şöyle devam etti:

"Bu kalkışmaya teşebbüs eden herkes devlete, millete ve şehit ailelerine hesap verecek. Şehit ailelerimiz zaten bu davalara müdahiller. Yargılananların, dosyaların tamamlanıp bir an önce davaların başlamış olması oldukça önemli. Şuan geldiğimiz aşama önemli. Bu aşamada yaptıkları iş karşısında hem kamu vicdanını rahatlatacak hem de kamu hukukunu sağlayacak bir ceza ile sonuçlanmasını şehit ailelerimiz de bekliyor."

Şehit Ufuk Baysan'ın babası Ramazan Baysal ise, 15 Temmuz darbe girişimine kalkışanların yargılanırken "Pişmanım, yanlış yaptım" bile diyemedikleri ifade ederek, şöyle konuştu:

"Bu olayları yapan ve yaratanlarda bir nedamet, mahcubiyet, 'utangaç bir durumda insanlara karşı yanlış yaptım' diyen çıkmadı. Demek ki bunlar son derece isteyerek, bilerek buna kalkışmışlar. Birilerinin güdümü olabilir ama bu işe girişenlerin çoğu bir hayli üst düzey insanlar. Genç olur 20-30-40 yaşlarında olur birisinin gütmesi kolay olur ama tarif de edemiyorum, anlatamıyorum, dilim, damağım kuruyor."

Keşir, şehidin babası Ufuk Baysan ve annesi Hanife Baysan'a Kur'an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Düzce haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Düzce Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER