15 EYLÜL 2018
YEREL HABERLER  / BURSA HABERLERİ

BURSA (AA) - DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, "Eskiden mahsul boldu, çiftçi havasını atardı. Şimdi ne Tariş ne Çukobirlik ne Fiskobirlik ne Trakyabirlik kaldı. Birlik bırakmadılar, şimdi dirliği de bozacaklar. Bunun için uğraşıyorlar. Şimdi olmadık şekilde sandık getirdiler önümüze. Hakkımızda hayırlısı olsun." dedi.

Aksakal, Bursa'nın Karacabey ilçesinde, bu yıl 6'ncısı düzenlenen Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nı gezdi, stant sahipleriyle görüştü.

Burada yaptığı konuşmada, çiftçinin durumunun içler acısı olduğunu savunan Aksakal, "Samanı bile ithal eden bir ülke haline geldik. Borçlandığımız bankalar bile yabancıların. Esnaf, 150 bin liralık traktörü 135 bin liraya satıyor, çarkı döndürebilmek için." değerlendirmesinde bulundu.

Aksakal, ülkenin zor bir durumda olduğunu öne sürerek, "Eskiden mahsül boldu, çiftçi havasını atardı. Şimdi ne Tariş ne Çukobirlik ne Fiskobirlik ne Trakyabirlik kaldı. Birlik bırakmadılar, şimdi dirliği de bozacaklar. Bunun için uğraşıyorlar. Şimdi olmadık şekilde sandık getirdiler önümüze." diye konuştu.

Fuar ziyaretinin ardından Aksakal, vatandaşlarla buluşmak üzere Beylik Mahallesi'ne geçti.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bursa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bursa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER