20 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / KAYSERİ HABERLERİ

KAYSERİ (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Son asırda da başımıza iki tane bela geldi. Biri PKK belası. 40 yıldır devlet olarak mücadele ediyoruz. Biri de hiç ummadığımız bir şekilde bir kaç ay önce ortaya çıkan FETÖ belası. İkisininde hakkında geliyoruz elhamdülillah." dedi.

Bakan Özhaseki, Kayseri Valiliği tarafından bir otelde şehit aileleri ve gaziler için düzenlenen yemek programında yaptığı konuşmada, Türk milletinin yüzyıllar boyunca verdiği mücadele ile Anadolu'yu yurt edindiğini belirterek, içerisinde yaşadığımız Anadolu coğrafyasının aslında son devrin mazlumlarının da sığınma coğrafyası olduğunu ifade etti.

Türk milletinin bağımsızlığına düşkün bir millet olduğunu Bakan Özhaseki, şunları söyledi:

"Biz bin yıldır burada yaşıyoruz, burayı kendimize yurt edindik. Adına 'Anayurt' dedik. Bayrağımızı hür bir şekilde göklerde dalgalandırırken, ezanlarımızın da okunduğu her anda huşu içerisinde bu vatanda yaşadığımız için Allah'a şükrediyoruz. Tarihin her döneminde, bağımsızlığımızı ve değerlerimizi koruyabilmek adına şehitliği hep göze alarak ve ölümü hiçe sayarak yaşamış bir milletiz. Son günlerde elbetteki canımız yanıyor, ciğerimiz yanıyor ama geriye doğru bakınca zannetmeyin ki tarihin her hangi bir dönemi bu günden çok daha az çalkantılıydı. Anadolu'ya ilk geldiğimiz yıllarda, 1200'li yılların başında Moğollar Kayseri'ye kadar gelirler. Kayseri halkı meydanda bulunan kaleye sığınıp 6 ay kadar direnir. En sonunda içeriden bir hainin kale kapısı açmasıyla direniş kırılmış ve oradaki halk katledilmiş."

Türkiye'nin son yıllarda terör belasıyla önemli mücadeleler verdiğini ve bundan da sona gelindiğini aktaran Özhaseki, şöyle devam etti:

"Son asırda da başımıza iki tane bela geldi. Biri PKK belası. 40 yıldır devlet olarak mücadele ediyoruz. Biri de hiç ummadığımız bir şekilde bir kaç ay önce ortaya çıkan FETÖ belası. İkisinin de hakkında geliyoruz elhamdülillah. PKK şehirlerde temizlendi, köylerde temizlendi, dağlarda temizlendi ve sınır ötesinde de temizleniyor. İnşallah bir daha başını kaldıramazlar, sonuna kadar bu huzur ülkemizde devam eder. Diğer taraftan içimizden çıkarak, senelerce bizi aldatıp, kendini saklayarak, gizleyerek, Müslüman gibi görünerek, Ümmeti Muhammed'i kandırarak bir gecede insanlara kurşun sıkan hale gelen adilerin dersini verdik. Rabbim bundan daha kötü bir yaşatmasın."

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kayseri haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kayseri Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER