20 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ANTALYA HABERLERİ

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Cumhuriyet Başsavcılığı arasında imzalanan protokolle denetimli serbestlik kapsamında 300 hükümlü belediye bünyesinde çalışarak, cezalarını tamamlayabilecek.

Belediyenin yeni hizmet binasında düzenlenen törende, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, protokole imza attı.

Türel, protokolün belediyenin bu yılın son, yeni belediye hizmet binasındaki ilk protokol olduğuna dikkati çekerek, yaptıkları her hizmetin Antalya halkının, iş birliği sağlanan tüm kurumların eseri olduğunu söyledi.

Kurumlarla güzel bir çalışma içerisinde olduklarını anlatan Türel, "Uyumlu çalışma ortamı adına çok güzel bir sebep sonuç ilişkisinde yolumuza devam ediyoruz. Bu noktada bütün kurumlarımızdan çok önemli destek alıyoruz. Bu protokol de bunların en güzel örneklerinden biri." dedi.

Protokolün, Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce izin verilen hükümlülerin belediye hizmetlerinde kullanılmasına yönelik olduğuna değinen Türel, şunları aktardı:

"Biz bundan önceki senelerde de benzeri protokollerle çok önemli çalışmaları yürüttük. Geçen yıl 197, bu yıl 129 hükümlü arkadaşımız belediyemizin hizmetlerinde çalıştı. 2017 yılı için rekor kırarak, 300 hükümlü arkadaşımızı çalıştırmayı planlıyoruz. Genellikle idari hizmetlerde ağaç dikimi ve bakımı, temizlik hizmetleri, bakım onarım hizmetleri gibi görevlerde arkadaşlarımızdan istifade ediyoruz."

Karşılıklı kazanç esasıyla hareket ettiklerini ifade eden Türel, belediye olarak hükümlüleri ücretsiz çalıştırmak suretiyle personel maliyetlerinin düşmesine katkı sağladıklarını vurguladı.

- "Avrupa'nın birçok kentinin önüne geçtik"

Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz da 11 yıldır denetimli serbestlik konusunda uygulamalar yaptıklarını anımsatarak, bu konuda Avrupa'nın pek çok kentinin önüne geçtiklerini söyledi.

Valilikten belediyelere, Milli Eğitim Müdürlüğünden İl Müftülüğüne kadar birçok kurumla protokol imzaladıklarını anlatan Solmaz, hükümlülerin daha çok mezarlıklarda, okul bahçelerinde, ağaç bakımı ve dikiminde çalışma yaptığını ifade etti.

Solmaz, cezaevine girmiş ancak yükümlülüğünü gerçekleştirdikten sonra tahliye olup topluma kazandırılması gereken vatandaşları da kurslara yönlendirdiklerini belirtti.

Öte yandan, Antalya'da 2017 yılında 4 bin 700 denetimli serbestlik kapsamında hükümlünün kamu yararına çalışacağı bildirildi.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Antalya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Antalya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER