10 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / TUNCELİ HABERLERİ

TUNCELİ (AA) - Tunceli Valiliği, terör örgütleriyle irtibatlı olduğu gerekçesiyle, 2 derneğin faaliyetlerinin 3 ay süre ile durdurulduğunu açıkladı.

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, "İlimizde faaliyet gösteren, terör örgütleri ile iltisaklı ve irtibatlı olduğu değerlendirilen Dersim Mezopotamya Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Kültür Derneği, Dersim Yoksullukla Mücadele ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneğinin faaliyetleri 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'nun 11. Maddesi'nin (O) bendi uyarınca 3 ay süre ile durdurulmuştur." ifadesine yer verildi.

İçişleri Bakanlığı Olağanüstü Hal (OHAL) Kanunu'nun 11. Maddesi kapsamında genel güvenlik, asayiş ve kamu düzenini korumak amacıyla, 39 ilde milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen 370 derneğinin faaliyetlerini durduğunu açıklamıştı.Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Tunceli haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tunceli Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER