16 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MERSİN HABERLERİ

MERSİN (AA) - Tarsus Belediyesi, geri̇ dönüşüm i̇çi̇n okullara atık yağ ve atık pil toplama makineleri dağıttı.

Belediye Başkanı Şevket Can, Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı için "Geri Dönüşüm Projesi"ni başlattığını ve daha yaşanılır bir Tarsus için çalıştıklarını belirtti.

Toplumsal projeler oluşturarak, vatandaşları çevre konusunda bilgilendirmeleri gerektiğini ifade eden Başkan Can, şöyle konuştu:

"Bitkisel atık yağların ve atık pillerin toplanmasında, zaman ve enerji kaybı yaşamamak ve ilköğretim çocuklarının çevre konusunda duyarlılığını arttırmak için bitkisel atık yağ toplama makinesi ve atık pil toplama makinelerini ilköğretim okullarına dağıtıyoruz.

Öğretmen ve öğrencilere makine kullanımı ve faydaları hakkında bilgi verildi. Doğal çevremizin sahip olduğu denge mükemmeldir. Çevremize yönelik her davranışımız, hem bizi hem de bizimle aynı çevreyi paylaşan diğer canlıları etkiler. Doğal dengede yaşayan tüm canlılar birbirine bağımlıdır. Bu dengede meydana gelebilecek her değişiklik, çevremizi olumsuz etkileyecektir. Dolayısıyla çevremizdeki her olumsuzluk da bizleri etkileyecektir."

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Mersin haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Mersin Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER