08 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / RİZE HABERLERİ

RİZE (AA) - Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Yüz senelik rüyaları, yüz senelik hayalleri gerçeğe dönüştüren parti, AK Parti oldu." dedi.

Bakan Akdağ, Ovit Dağı'nda düzenlenen "Ovit Dağı Işık Göründü" töreninde yaptığı konuşmada, bugün İspir ile İkizdere'nin, Rize ile Erzurum'un buluştuğunu belirtti.

Akdağ, AK Parti olarak 2002'de yola çıktıktan bu yana gönülleri, insanları buluşturduklarını, güzel eserler ürettiklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile başlayan Ovit Tüneli'nin, ışığın göründüğü aşamaya geldiğini vurgulayan Akdağ, "İnanıyorum ki bu süratle ve azimle birbirimize en kısa sürede kavuşacağız ve böylece Rize limanları Erzurum'dan güneye kadar, güney sınırlarınıza kadar gönülleri buluşturmuş olacağız." diye konuştu.

Akdağ, Ovit Tüneli'nin çok uzun zamandır hayal edilen bir proje olduğuna dikkati çekerek, "Yüz seneyi aşkın bir rüya. Bugün gerçek oluyor. Allah'a şükür olsun. İşte AK parti ile diğerlerini ayıran fark bu. Yüz senelik rüyaları, yüz senelik hayalleri gerçeğe dönüştüren parti, AK Parti oldu." ifadesini kullandı.

İspirli olduğunu ve Ovit Dağı'ndan defalarca geçtiğini anlatan Bakan Akdağ, şunları söyledi:

"Benim ilçem İspir. Bugün Rize'de İspir'den çok İspirli yaşıyor. Şimdi bu kardeşlerimiz birbirlerine çok kolay ulaşacak. Buradan her geçişimizde, yazın da kışın da geçsek bu muhteşem geçidin yüksek kesimlerinde sıkıntı çektik. İnşallah bu sıkıntılar son bulacak. İnşallah ülkemiz Ovit'te gördüğümüz ışık gibi aydınlık geleceğe yürüyecek."

- "İnşallah 2018'de projeyi bitireceğiz"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ise konuşmasında, Bakanlık çalışanları, müteahhit firma ve taşeron işçilerine teşekkür etti.

Arslan, 239 bin kişilik büyük bir aile olduklarını belirterek, yol göstericileri olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın hedeflere giden büyük projelere imza attıklarını ifade etti.

Bakan Arslan, 14 yıldır büyük projeleri yapma ve tamamlama sorumluluğuyla hareket ettiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Sayın Başbakanım denizin altından Asya ile Avrupa'yı bağlarken duyduğunuz heyecanı, duyduğunuz mutluluğu sizin yanınızda paylaşmış bir kardeşiniz olarak bugün Ovit'i, dağları delerken Karadeniz'i İç Anadolu'ya, Doğu Anadolu'ya, Güneydoğu Anadolu'ya bağlarken duyduğunuz heyecana, duyduğunuz mutluluğa şahit olmuş bir kardeşiniz olarak diyorum ki: İyi ki sizler bize yol gösteriyorsunuz. Milletimizin desteğiyle her zaman güçlü olduk. Her zaman güçlü olacağımıza inanıyorum. Sadece tüneller değil denizlerin altından bölgeleri birleştiriyorsunuz. Biz sizin ekibiniz olarak sizlere ayak uydurmaya çalışıyoruz."

"Işık Göründü Töreni"nin hayırlı olmasını dileyen Arslan, "İnşallah 2018'de projeyi bitirerek ülkenin, Rize'nin, Erzurum'un ve insanımızın hizmetine sokacağız. Hayırlı uğurlu olsun." dedi.


Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Rize haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Rize Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER