20 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / HATAY HABERLERİ

HATAY (AA) - Dörtyol'da, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından proje hazırlama eğitimi verildi.

Kaymakamlık konferans salonunda verilen eğitimde konuşan DOĞAKA Uzmanı Hüseyin Sökmen, ulusal ve uluslararası fon kaynaklarından yerel paydaşların etkin bir şekilde faydalanabilmesi için bilgi verildi.

Bu programlarının yararlanıcılar tarafından doğru şekilde anlaşılıp nitelikli projelerin sunulabilmesi ve bölgede proje hazırlama kapasitesinin geliştirilmesini amaçladıklarını belirten Sökmen, kurum ve kuruluş personelinin talepleri doğrultusunda ücretsiz "Proje Hazırlama Eğitimleri" verildiğini aktardı.

Sökmen, projenin tanımı, sorun ağacı, mantıksal çerçeve, destek programları, AB fonlarına yönelik proje hazırlanması, başvuru ve bütçe formunun doldurulması gibi hususlar hakkında bilgilendirme yaptı.

Sökmen, amaçlarının paydaşların bu hibelerden faydalanmaları için en güzel projeleri sunarak katılımcı olmalarını sağlamak olduğunu sözlerine ekledi.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Hatay haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Hatay Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER