11 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / UŞAK HABERLERİ

UŞAK (AA) - Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, Uşak Üniversitesinin öğrenci sayısının 31 bine ulaştığını belirtti.

Rektör Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, Uşak Üniversitesinin son beş yılda nicelik ve nitelik olarak büyüdüğünü söyledi.

Uşak Üniversitesinin 2006 yılında kurulduğunu ifade eden Rektör Sait Çelik, "Üniversitenin bilimsel altyapısı fiziki imkanları ve bilim dünyasına olan katkılarıyla adından sıkça söz ettiriyor. Özellikle 2011 yılından sonra yapmış olduğu atılımla bir çok yüksek öğretim kurumunun önüne geçiyor. Uşak Üniversitesi son beş yılda öğrenci sayısındaki yüzde 320 artırarak 31 bine yükseltti. Üniversitemizde 12 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksek okul, 11 meslek yüksek okulu, 23 araştırma ve uygulama merkezi, 630 akademik ve toplamda bin 160 çalışanı olan önemli bir eğitim merkezi haline dönüştü." dedi.

ÖSYM tercih istatistiklerine göre Uşak Üniversitesinin 185 üniversite içinde öğrenci tercihlerinde ilk 24 üniversite içinde yer aldığını aktaran Rektör Sait Çelik açıklamasında şunlara yer verdi:

"Tercihlerin gözde üniversitesi olan Uşak Üniversitesi uluslararası öğrenci sayısı itibariyle de en fazla tercih edilen üniversiteler arasına girdi. YÖK istatistiklerine göre Uşak Üniversitesi'nin yabancı uyruklu öğrenci sayısı en fazla olan 7. üniversite. Öğrenci merkezli yapılanan üniversitemiz Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) sonuçlarına göre 2000 yılından sonra kurulan 50 devlet üniversitesi içinde birçok alanda 2. olurken, öğrenci memnuniyeti genel sıralamasında 4. olmuştur. Kampüsümüz doğa ile iç içe öğrenci merkezi, öğrenci çarşısı, kütüphanesi, spor kompleksleri ve nitelikli laboratuvar, atölye ve derslikleri ile göz doldurmaktadır"

Rektör Sait Çelik, Uşak Üniversitesi'nin bölgesel kalkınma için ihtiyaç duyulan alanlarda özel olarak teşvik edilecek 5 üniversite arasından pilot üniversite seçildiğini de sözlerine ekledi.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Uşak haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Uşak Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER