Kurban Bayramınız kutlu olsun
22 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / SAMSUN HABERLERİ

SAMSUN (AA) - Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine atanan Prof. Dr. Süleyman Sırrı Kılıç, "Yaklaşık bir milyonu aşan nüfusuyla büyük bir şehir olan Samsun'umuzu sağlıkta daha iyi yere taşımanın ne denli meşakkatli bir görev olduğunun bilincindeyiz." dedi.

Genel Sekreter Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, 10 Kasım itibarıyla Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri olarak göreve başladığını belirtti.

Samsun'da "Sağlık kenti Samsun" algısını yeniden güçlendireceklerini anlatan Kılıç, şunları kaydetti:

"Yaklaşık bir milyonu aşan nüfusuyla büyük bir şehir olan Samsun'umuzu sağlıkta daha iyi yere taşımanın ne denli meşakkatli bir görev olduğunun bilincindeyiz. Öncelikli hedefimiz, tüm sağlık çalışanlarımızla Samsun halkına daha nitelikli ve kaliteli sağlık hizmeti sunmak, 'sağlık kenti Samsun' algısını güçlendirmek için gerekli planlamaları yapmak olacaktır. Bu hedef doğrultusunda hastanelerde hizmet sunumunda görülen eksiklikleri yerinde tespit etmek için genel sekreterlik bünyesinde çalışma yürüteceğiz."

Kılıç, çalışmaları sonucunda elde edilecek verilerin acil eylem planlarını oluşturacağını ve ilk etapta yapacakları faaliyetlerin belirlenmesini sağlayacağına dikkati çekerek, "Çalışmalarımızı yaparken yöneticilerimiz başta olmak üzere doktor, hemşire, sağlık memuru ve tüm çalışanlarımızla ekip bilinci içerisinde hareket edilecek. Halkımızdan gelen talepler de dikkate alınarak son dönemde yıpranan 'sağlık kenti Samsun' algısı, böylece yeniden güçlendirilecektir." şeklinde konuştu.


Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Samsun haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Samsun Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER