12 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / YALOVA HABERLERİ

YALOVA (AA) - Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Yalova'nın Eğitim Profiline Bakış Çalıştayı" başladı.

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Şaban Temüge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'nde gerçekleştirilen çalıştayda yaptığı konuşmada, çalıştayın verimli geçeceğine inandığını belirtti.

İldeki eğitimin geleceğine yönelik bir çalışmanın startını meslektaşları ve konunun paydaşları ile hep birlikte verdiklerini belirten Turan, şöyle konuştu:

"Bu çalışmamız ile Yalova'daki eğitim profilini temel eğitim, orta öğretim, mesleki eğitim, yaygın eğitim ve özel eğitim başlıklarında moderatör hocalarımızın eşliğinde değerlendirme fırsatı bulacağız. Çalışmalarımızda sizlerin katkılarıyla geliştireceğimiz eğitim eylem planıyla Yalova'daki eğitimin daha ileriye taşınmasını hedefliyoruz. Çalışmanın tüm Yalova’ya hayırlar getirmesini diliyorum."

Etkinliğe katılan akademisyenler adına konuşan Uludağ Üniversitesi'nden Prof. Dr. Sedat Yüksel, "Doktor, hastalığı tedavi etmesi için teşhisi yapması lazımsa biz de Yalova'daki sorunları tespit edip çözümlemek istiyoruz." dedi.

Konuşmaların ardından çalıştay oturumlarına geçildi.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Yalova haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Yalova Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER