14 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MUĞLA HABERLERİ

MUĞLA (AA) - Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Svend Olling, turizmde yaşanan olumsuzluklara rağmen Danimarkalı turistlerin Türkiye'ye gelmeye devam ettiklerini belirterek, "Gelecek yıl Türkiye'ye daha fazla Danimarkalı turist gelecek." dedi.

Olling, Danimarka'nın Marmaris Fahri Konsolosu Nuri Enis Eralp ile Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar'ı makamında ziyaret etti.

Olling, ziyaret sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, göreve yeni başlamasından dolayı İzmir, Marmaris ve Mersin'deki fahri konsolosluklara ziyarette bulunduğunu kaydetti. Marmaris'in güzelliğini buraya gelen Danimarkalı turistlerden çok duyduğunu dile getiren Olling, "Türkiye'nin incisi, tabiatı inanılmaz güzel bir ilçe. Bunun için heyecanla Marmaris'e gelmeyi bekledim." dedi.

Türkiye turizminde son dönemde bazı olumsuz gelişmeler yaşandığını ancak Danimarkalı turist sayısında düşme olmadığını belirten Olling, şunları söyledi:

"En az olumsuzluk Danimarkalı turistlerde yaşandı. Vatandaşlarımızdan da ısrarla Marmaris'in güzelliğini duyuyorum. Türkiye turizminde olumsuzluklar yaşanmasına rağmen Danimarkalı turistler gelmeye devam etti. Gelecek yıl Türkiye'ye daha fazla Danimarkalı turist gelecek. Sayın Belediye Başkanımızla bunları görüşmek için geldim. Marmaris'i ve Başkan'ı görmekten çok mutlu oldum."

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar da Büyükelçi Olling'in, artış olacağına dair ifadelerinin kendilerini umutlandırdığını kaydetti. Acar, "Seneye her şeyin daha güzel olması ve turizmde artış yaşanması için elimizden gelen bütün desteği ve iş birliğini hayata geçireceğiz. Bu güzel coğrafyayı Avrupalıların görüp takdir etmesi bizleri onurlandırırken turizmin daha güzel günlerine kavuşması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz." diye konuştu.

Başkan Acar, ziyaret anısına Büyükelçi Olling'e Marmaris'e özgü ürünlerden hediye etti.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Muğla haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Muğla Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER