14 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / BİTLİS HABERLERİ

BİTLİS (AA) - Bitlis Halk Sağlığı Müdürlüğünce, Hizan'daki muhtarlara yönelik "İçme suyu dezenfekte" semineri düzenlendi.

Aile Sağlık Merkezi Hekimi Nebi Acar, Hizan Öğretmenevi salonunda düzenlenen seminerde, köylerde içme suyu depolarının nasıl olması gerektiği konusunda bilgi verdi.

Canlıların ihtiyacı olan suyun gerekli önlemler alınmazsa hastalık etkeni olabileceğini vurgulayan Acar, şunları kaydetti:

"İnsan sağlığının korunması için tüketilen suyun belirli özelliklerde olması gerekiyor. Aksi takdirde su ile bulaşan tifo, dizanteri, kolera, A ve E tipi sarılık gibi hastalıklar ortaya çıkabilmektedir. Suyla bulaşan hastalıklarla etkin mücadelenin en önemli yollarından biri, toplum tarafından kullanılan içme ve kullanma suyunun yeterli ve sağlıklı olmasıdır. İçme ve kullanma sularının yeterli ve sürekli dezenfeksiyonu ile suyla bulaşan hastalıklar büyük ölçüde önlenebilir. Suların dezenfeksiyonu amacıyla en fazla kullanılan dezenfektan klordur."

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bitlis haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bitlis Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER