16 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ANTALYA HABERLERİ

Sağlıklı Kentler Birliği ve Adnan Menderes Üniversitesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde başladı. Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, " Yarının kentleri, geleceği geliştiren kentler mi olacak yoksa yok olup gidecekler mi bu sorunun cevabını arıyoruz. Katılımcılarımız tüm Türkiye’den ve uluslar arası kuruluşlar ve akademisyenlerden oluşmaktadır." dedi.
Ürgüp’te başlayan toplantıya, Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ve 25’e yakın belediye katıldı. Ürgüp Perissa Otel toplantı salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda konuşan Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, “İçtiğimiz sudan tutun soluduğumuz havaya kadar hepsi geleceği inşa edecek özelliklerdir. İçinde yaşanılan evler üzerinde yaşanılan sokaklar ve caddeler, stres atılan parkla ve bahçeler, torunlarımızı elinden tutup gezdirdiğimiz çocuk parkları hepsi sağlıklı kentlerin yarına bırakmak zorunda olduğu miraslardır” dedi.
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver de yaptığı konuşmada, Akşamdan sabaha geliştirdiğimiz projelerle hedefimizin şehrinin insanlarını özgürleştirmek üzere kurmadığımız projelerle bazen bulunduğumuz şehri yaşanmaz hale getiriyoruz. Oysa yaptığımız her projenin altına şehrin özgürleştirilmesi, yaşayanların özel ve kendini özgür hissetmesi gerekmiyor mu? Birkaç metrelik alanın içindeki alanın üzerine çimlere basmak yasaktır lanet olası levhalarla donatmıyor muyuz. İnsanların maliyetlerini çimin maliyetlerini hesaplayarak mı asıyoruz acaba” dedi.

Menderes Türel: " Sağlıklı insanların yaşadığı sağlıklı şehirleri mutlaka düşünmeliyiz"
Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise konuşmasında, “Nevşehir Belediye Başkanımız Hasan Ünver insanların belediyecilik kavramları üzerinde ne şekilde düşünmesi gerektiğini güzel bir şekilde anlattı. İşte bizde sağlıklı şehirler diyorken geleceğin şehirleri inşa ediliyorken sağlıklı insanların yaşadığı şehirleri değil, sağlıklı insanların yaşadığı sağlıklı şehirleri mutlaka düşünmeliyiz” diye konuştu. Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Antalya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Antalya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER