13 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / NİĞDE HABERLERİ

Niğde Milletvekili GİK başkanı oldu

(Fotoğraflı)

NİĞDE (İHA) - AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı oldu.
Kavaklıoğlu TBMM Genel Kurulunda bugün yapılan İhtisas Komisyonlarına üye belirleme seçiminde AK Parti'den Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu üyesi olarak seçildi. Güvenlik İstihbarat Komisyon Başkanı seçilen Milletvekili Kavaklıoğlu yaptığı açıklamada; "Komisyon Kuruluş Kanunu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğü uyarınca faaliyet gösteren ve denetim görevini haiz bir ihtisas komisyonudur. Komisyon, 17 üyeden müteşekkil olup, üyelerin 10'u AK Parti Grubuna, 4'ü CHP Grubuna, 2'si HDP Grubuna, 1'i de MHP Grubuna mensuptur. Komisyon, İçtüzük hükümleri uyarınca bugün toplanarak kendi üyeleri arasından başkan, başkanvekili, bir sözcü ve bir katip seçmiştir" dedi.
(YE-TB-Y

30.11.2017 12:22:50 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Niğde haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Niğde Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER