17 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / TEKİRDAĞ HABERLERİ

Çorlu, Ergene, Süleymanpaşa ve Malkara'da Temel Afet Bilinci eğitimleri

(Fotoğraflı)

TEKİRDAĞ (İHA) - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü arasında imzalanan danışmanlık ve eğitim protokolü kapsamında Temel Afet Bilinci ve Yapısal Olmayan Tehlikelerin Azaltılması alanlarında sertifika programına katılım göstererek eğitmen olmaya hak kazanan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı personelleri dört ilçede eğitim verdi.
Bölgede gerçekleşebilecek muhtemel afetler öncesinde alınabilecek tedbirleri, afet esnasında ve sonrasında dikkat edilmesi gereken temel hususları personellere hatırlatmak ve afetler konusunda toplumsal farkındalığı arttırmak adına Süleymanpaşa, Malkara, Ergene ve Çorlu olmak üzere 4 ayrı ilçede, komşu ilçelerin de katılımıyla ABCD Temel Afet Bilinci eğitimleri gerçekleştirildi.
Kamu kurumlarından ve vatandaşlardan gelecek talepler doğrultusunda, Temel Afet Bilinci ve Yapısal Olmayan Tehlikelerin Azaltılması eğitimlerinin sürekliliği planlanıyor.
(SŞ-MEF-Y)

30.11.2017 12:22:32 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER