21 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / KONYA HABERLERİ

Afganistan Yüksek Mahkemesi heyetinden Konya Adliyesine ziyaret

(Fotoğraflı)

KONYA (İHA) - Türkiye Adalet Akademisinin davetlisi olarak Türkiye'ye gelen Afganistan Yüksek Mahkemesi heyeti Konya Adliyesini ziyaret etti.
Türkiye Adalet Akademisinin mesleki ve bilimsel konularda uluslararası ilişkiler kurma görevi kapsamında dün gerçekleşen ziyarette, Afganistan Yüksek Mahkeme Danışmanı Zia Uddin Himidi başkanlığındaki 30 kişilik heyete Türk Yargı sisteminin işleyişi hakkında bilgi verildi. Adli işleyişin yerinde tanıtılmasının amaçlandığı ziyarette Afganistan heyetine Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Konya Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Nuri Koçer, Konya Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ali Gökpınar, Konya Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Kemal Kuku, Konya Cumhuriyet Başsavcısı vekilleri ile hakim ve savcılar eşlik etti. Ziyaret çerçevesinde Konya Adliyesindeki Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı bürolar ile mahkeme duruşma salonları ve kalemlerinin işleyişi, görev ve yetkileri konularında bilgilendirme yapılarak, Afganistan ve Türk yargı sistemleri hakkında karşılıklı bilgi ve görüş alışverişinde bulunuldu.
(MB-AH-Y)

30.11.2017 12:08:41 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Konya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Konya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER