21 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / KOCAELİ HABERLERİ

Arakan kafilesi yola çıkıyor

(Fotoğraflı)

Murat Kanber
KOCAELİ (İHA) - İzmit Belediyesi, İHH ve Memur Sen İl Temsilciliği ortaklığında düzenlenen "Arakan için yola çıkıyoruz" kampanyası hakkında basın mensupları bilgilendirildi.
İzmit Belediyesi, İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Memur Sen İl Temsilciliği ortaklığında "Arakan için Yola Çıkıyoruz" kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında yola çıkacak Arakan'a yardım kafilesinde yer alan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ında katıldığı basın toplantısında İHH Bölge Başkanı Ruhi Ademoğlu, Memur Sen İl Temsilcisi Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Şahin Yaşlık, İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal, Memur Sen İl eski Temsilcisi ve Ulaştırma Memur Sen Şube Başkanı Mehmet Akkuş ve çok sayıda sendika üyesi ve İHH üyesi de hazır bulundu.
Aralarında İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Memur Sen eski İl Temsilcisi ve Ulaştırma Memur Sen Şube Başkanı Mehmet Akkuş, İHH Başkan Yardımcısı Göksel Erim, İHH Gönüllüsü Murat Yazıcı ve Sodexo Müdürü Cantuğ Emre Bozkuş'un yer aldığı kafile Arakan'dan kaçan mültecilere hem maddi hem de manevi destek götürecek.
Basın açıklamasına belediye bütçesinin yanı sıra personelin de desteği ile toplanan 100 bin TL'lik sembolik çeki yetkililere teslim eden Doğan, Arakan'da doktorluk mesleğini icra ederek çocukları muayene edeceğini söyledi.
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan basın toplantısında yaptığı konuşmasında, "Bu proje belediye başkanlığı döneminde yapmaktan en çok istek ve heyecan duyduğum projelerden biri. Bunu sadece başkan olarak değil, bireysel olarak da yapıyorum. Buna vesile olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Bangladeş'e daha önce gittim. Açlığın sefaletin olduğu bölgeleri gördüm. Duymak ve okumak başka bir şey, görmek hele ki yaşamak daha farklıdır. Ben oraya iki kimlikle gidiyorum. Bir tanesi bizim inancımız ve tarihi misyonumuz olan Türkiye Cumhuriyeti'nin Belediye Başkanı kimliği diğeri ise Müslüman bir doktor olmam. Biz gücümüz yettiğince bu gayreti göstereceğiz. Benim personellerim kendi aralarında para topladılar. Biz de belediye olarak bu kısa sürede belli bir miktar bütçe oluşturduk ve yola çıkıyoruz. Ancak bu maddi bütçenin ötesinde orada birkaç insana dokunabilmek bile bir destektir. Bu ziyaretin çok büyük faydası olacağını düşünüyorum. Özellikle ben hekim arkadaşlarıma çağrıda bulunuyorum. Orada çok farklı gruplar var, ancak biz hekimler gruplar halinde oraya desteklerimizi sunalım. Orada binlerce insan çok küçük yardımlara muhtaç bekliyor" dedi.
(MK-İÇ)

29.11.2017 16:25:01 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kocaeli haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kocaeli Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER