20 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / AYDIN HABERLERİ

Didim EKK'da seçim heyecanı yaklaşıyor
- Kubaliç "Taraf değiliz, seviyeli yarış olsun"

(Fotoğraflı)

Hüseyin Çalışkan
AYDIN (İHA) - Didim Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç, yaklaşan Esnaf Odası ve Şoförler Odası seçimleriyle ilgili ortaya atılan iddialara cevap verdi.
Didim Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç bir basın toplantısı düzenleyerek ortaya atıllan iddialarla ilgili açıklama yaptı. Kooperatif yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda konuşan Başkan Kubaliç ilçede önümüzdeki günlerde Esnaf Odası ile Şoförler Odası seçimleri olduğunu hatırlatarak "Esnaf Odasının karşısında mevcut olarak 2 aday var. Biz bu süreçte tüm adaylara eşit mesafedeyiz, aynı seviyedeyiz. Biz bağımsısız. Bizim başkalarının seçimlerine karışma durumumuz yok. Adaylardan ricam şu; Didim küçük yer, birbirimizi kıracak sözler sarf etmeyelim. Birbirimizin yüzüne bakamayacak sözler sarf etmeyelim. Seviyeli bir yarış olsun. Esnaf Kefalet şunu yada bunu yardım ediyor lafı ediliyor. Ekibim yanımda; birine demişmiyim şuna çalışın diye ama herkes hürdür baskı altında bu açıklamayı yapmıyoruz. Şunu söylemek istiyorum, seviyeli yarış olsun. Bazı arkadaşlar belden aşağıya vuruyor. Çamur at izi kalsın mantığı yapıyor. Yarın bu görevler değişecek ben de değişeceğim. Bu koltuklarda esnafa ben nasıl yararlı olurum diye oturulmalı. Esnafın sorunlarına çözüm bulamıyorlarsa ben de o sandalyeyi işgal etmem" dedi.
Esnaf Odası seçimlerinde hiç bir zaman taraf olmadıklarını da kaydeden Kubaliç "Esnaf ve Şoförler odası ile bir etle tırnak gibiyiz. Hırlaşmanın kimseye yarar olmaz. Kim tutmak doğru değil ben de kim tutmam" diyerek seviyeli ve centilmence bir seçim yarışı olması temennisinde bulundu.
(MB-Y)

29.11.2017 14:53:10 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Aydın haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Aydın Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER