10 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / DÜZCE HABERLERİ

Bakan Özlü, "Akçakoca'da İngilizce Eğitim verecek denizcilik bölümü açılıyor"

Tuncay Türkgülü
DÜZCE (İHA) - Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü Akçakoca'da İngilizce eğitim veren denizcilik lisesi açılacağını açıkladı.
Bakan Özlünün açıklaması "Ülkemizde, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimi ile nitelikli insan gücü ihtiyacının karşılanmasında mesleki ve teknik ortaöğretim okullarının katkısı büyük önem taşımaktadır. Şunu çok iyi biliyoruz ki en büyük yatırım, insana, gençlere, çocuklara yapılan yatırımdır. Bu bağlamda Düzce'de eğitim standartlarının yükselmesi ve mesleki eğitimin artırılması kapsamında "Akçakoca Fedai Karabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Yabancı dili İngilizce eğitim vermek üzere Anadolu Meslek programında denizcilik alanının açılması" kararı milli eğitim bakanlığımızdan çıkmıştır. Düzce'mize hayırlı olsun. Düzce'yi eğitimde, Türkiye'nin en önde gelen illerinden biri yapma gayretimiz büyük bir özveri İle devam ediyor. 18 Kasımda Milli Eğitim Bakanımız sayın İsmet Yılmaz beyin Düzce'ye yaptığı ziyarette de belirttiği gibi 2018 yılında, Düzce'nin eğitim noktasında hiçbir eksiği kalmayacak inşallah. Yaptık, yapıyoruz ama inşallah 2018 yılında hepsi tamamlanacak" ifadelerinde bulundu.
(TT-AY)

29.11.2017 14:48:15 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Düzce haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Düzce Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER