08 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / BİLECİK HABERLERİ

İl Genel Meclisi Kasım ayı 18'inci birleşiminde 4 gündem maddesi görüşüldü

(Fotoğraflı)

Cem Kaan Toka
BİLECİK (İHA) - Bilecik İl Genel Meclisi Kasım ayı 18'inci birleşiminde görüşülen 4 gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.
Bilecik İl Genel Meclisi toplantı Salonu'nda İl Genel Meclisi Başkanı Oğuz Sertler başkanlığında gerçekleştirilen birleşimde günün ilk gündem maddesi olan, Bilecik İl Özel İdaresi 2018 mali yılı taslak bütçesinde teklif edilen İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürlüğü bütçesi ile ilgili plan ve bütçe komisyonundan gelen rapor görüşülerek, oy birliği ile kabul edildi. Günün ikinci gündem maddesi olan, Bilecik İl Özel İdaresi 2018 yılı mali yılı taslak bütçesinde teklif edilen Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bütçesi ile ilgili plan ve bütçe komisyonundan gelen rapor görüşülerek, oy birliği ile kabul edildi. Günün üçüncü gündem maddesi olan, Bilecik'in Osmaneli İlçesi Orhaniye Köyü 107 ada 5-6-7-8-9-10 parsel numaralı taşınmazlar ile ekli imar plan taslağında bulunan orman alanlarında Tuyat Elektrik Üretim A.Ş. tarafından "Hidroelektirik Santrali" yapmak maksadıyla hazırlatılan imar planlarının onaylatılması hususunda imar ve bayındırlık komisyonundan gelen rapor görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Günün son gündem maddesi olan, Bilecik ili merkez ilçe Çukurören Köyü'nden Beyce- Sarmaşık arasındaki kadastro yolunun ıslah edilerek Bilecik İl Özel İdaresi köy yolları ağına alınması talebi ile ilgili imar ve bayındırlık komisyonundan gelen rapor görüşülerek, oy birliği ile kabul edildi.
Görüşülen gündem maddelerinin ardından Bilecik İl Genel Meclisi Başkanı Oğuz Sertler, yarın ki toplantının saat 16.00'da yapılacağını belirtti.
(DA-AS-Y)

29.11.2017 12:40:10 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bilecik haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bilecik Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER