21 EYLÜL 2018
YEREL HABERLER  / BİLECİK HABERLERİ

Cumalı Köylüleri kutlama yemeğinde bir araya geldi

(Fotoğraflı)

Cem Kaan Toka
BİLECİK (İHA) - Bilecik merkeze bağlı Cumalı köylüleri düzenlenen 1'inci kutlama yemeği programında bir araya geldi.
Bilecik Şehir Ormanında gerçekleştirilen ve Cumalı Köylüler Kültür ve Dayanışma Derneği kuruluşunun 1'inci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programda Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ve Cumalı Köylüleri bir araya geldi. Belediye Başkanı Selim Yağcı, gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğinin önemine değinerek, "Birlik, beraberlik ve kardeşlik çok önemlidir. İnsan, birçok şeye sahip olabilir. Ancak insanın en büyük gücü gerçekten kendini gönülden seven, bağlı olan dostları ve kardeşleridir. Onun için toplumsal hayatta baktığımızda ailenin çok önemli olduğunu görüyoruz. Şehir anlamında düşündüğümüzde köyümüzdeki birlik önemli oluyor. Ülkeyi düşündüğümüzde şehirlerdeki birlik önemli oluyor. Dünya üzerinde düşündüğümüzde de Müslümanların birliği çok önemli oluyor. Onun için Cenabı Allah'tan her alanda birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmesini niyaz ediyorum. Bizler de sizlerden aldığımız güç ve destekle 14 yıldır, üzerinde Şeyh Edebali, Dursun Fakih, Ertuğrulgazi ve Osmangazi Hazretlerinin ayaklarının izi olduğu bu topraklara hizmet ediyoruz. Allah'a çok şükürler olsun ki şu ana kadar birlikte yola çıktığımız kardeşlerimizden hiçbiri başımızı öne eğdirmedi. Ama yine Allah razı olsun, sizler bizim her zaman sıkıntılı ve dertli zamanlarımızda yanımızda oldunuz. İşte birlik ve beraberlik tablosu budur. Cumalı köylülük bu. Bizler hepimiz çok kıymetliyiz. En uçtaki kardeşimiz de çok kıymetlidir. İyi ki birlikteyiz, İyi ki aynı köyde yaşamışız. Ben Cumalı Köylü olmaktan, Bilecikli olmaktan ve Türkiye'li olmaktan büyük gurur duyuyorum. İnşallah ülkemiz çok önemli süreçleri geçiriyor. Şehrimiz ve köyümüzün birlik ve beraberliği ülkemiz üzerinde yaşanan sıkıntıları bertaraf etmede en büyük güç olacaktır. Devlet ve hükümet büyüklerimize Cenabı Allah'tan güç ve kuvvet vermesini niyaz ediyoruz. Ben bu anlamda böyle güzel bir buluşmayı gerçekleştiren Cumalı Köylüler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanımız Nusret Ekici'ye ve siz değerli kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Şu an hayatta olmayan bütün büyüklerimize ve kardeşlerimize Cenabı Allah'tan rahmet diliyorum" ifadelerini kullandı.
Cumalı Köylüler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Nusret Ekici ise; gerçekleştirilen buluşmanın önemine değinerek, herkese teşekkür etti. Cumalı Köyüne ilişkin fotoğraf ve videolardan oluşan slayt gösterilerinin izlendiği programda Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, şu ana kadar muhtarlık yapan babası Emin Yağcı ve diğer muhtarlara teşekkür plaketi takdim etti.
(DA-AS-Y)

29.11.2017 10:00:08 TSI
NNNN


Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bilecik haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bilecik Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER