16 EYLÜL 2018
YEREL HABERLER  / ANTALYA HABERLERİ

BAİB Tarım ve Gıda Kümesi Katar'da

(Fotoğraflı)

ANTALYA (İHA) - Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), tarım ve gıda ürünleri ihracatını artırmak, bu ürünleri daha geniş bir coğrafyaya ihraç etmek için Katar'a gitti.
BAİB, Batı Akdeniz Tarım ve Gıda Kümesi Projesi kapsamında Katar'a gitti. 9 firmadan 11 katılımcının yer aldığı heyet, 20-24 Kasım tarihleri arasında bölge ihracatını geliştirmek için önemli çalışmalar gerçekleştirdi.
Yurt Dışı Pazarlama Faaliyeti için Katar'a giden heyet, programın ilk gününde sebze meyve hali ile ülkenin önemli tarım ve gıda ürünü ithalatçısı konumundaki firmalara ziyaretler gerçekleştirdi. Programın ikinci gününde ise karşılıklı iş görüşmeleri yapıldı. Katar'da faaliyet gösteren ithalatçı firmalar, Batı Akdenizli ihracatçılara ve ürünlerine büyük ilgi gösterdi. B2B iş görüşmeleri toplantısının açılış konuşmasını Doha Büyükelçisi Fikret Özer yaptı. Görüşmelerde Doha Ticaret Müşaviri Burak Güreşçi de yer aldı.
Batı Akdenizli ihracatçıların ziyaret ettiği firmaların arasında Katar'ın en yaygın süpermarket zincirlerinden olan Almira, Lulu ve Safari de yer aldı. Katarlı firma temsilcileri bölgelerinde Türk işadamlarını görmekten duydukları memnuniyeti dile getirirken, heyete katılan firmalarımız da Katar'da olumlu geçen iş görüşmelerinin memnuniyeti içinde programlarını sonlandırdılar.
(SÇ)

29.11.2017 09:17:00 TSI
NNNN


Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Antalya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Antalya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER
Dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde çocuklar, yaşlılar ve evcil hayvanlar güven çemberine alınıyor
Bileklikler ve cep telefonuna indirilecek uygulama ile çember dışına çıkılması durumuda sistem alarm verecek
Büyükşehirden Konyaaltı Sahili'ne Güven Çemberi Projesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Vestel Teknolojik İşbirliği Toplantısı, yenilenen Konyaaltı Sahili Olbia Meydanı’nda, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel:
"Akıllı şehir, gelecek vizyonu çerçevesinde Vestel ile işbirliği yaparak, bu projeyi en kıymetli varlığımız olan çocuklarımızın, yaşlılarımızın ve evcil hayvanların güvenliği açısından son derece önemsiyoruz."
"Aileler, çocuklar çok daha güvenli olacak"
Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan:
"6.2 kilometrelik bir sahil düşünün, burada binlerce insan dolaşıyor, evcil hayvanı, yaşlısı, gencinin ihtiyaç duyduğu anda birbirlerini takip edebilmesi, rahatlıkla denize girebilmesi, yürüyebilmesi çok önemli.
"Venüs marka akıllı telefonları Türkiye’de üretiyoruz, geçenlerde Cumhurbaşkanımız bizlere referans verdi. Ondan sonra ciddi şekilde siparişlerimiz arttı.Geçenlerde Cumhurbaşkanımız bizlere referans verdi, ondan sonra ciddi şekilde siparişlerimiz arttı"
Dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde çocuklar, yaşlılar ve evcil hayvanlar güven çemberine alınıyor Bileklikler ve cep telefonuna indirilecek uygulama ile çember dışına çıkılması durumuda sistem alarm verecek Büyükşehirden Konyaaltı Sahili'ne Güven Çemberi Projesi Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Vestel Teknolojik İşbirliği Toplantısı, yenilenen Konyaaltı Sahili Olbia Meydanı’nda, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel: "Akıllı şehir, gelecek vizyonu çerçevesinde Vestel ile işbirliği yaparak, bu projeyi en kıymetli varlığımız olan çocuklarımızın, yaşlılarımızın ve evcil hayvanların güvenliği açısından son derece önemsiyoruz." "Aileler, çocuklar çok daha güvenli olacak" Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan: "6.2 kilometrelik bir sahil düşünün, burada binlerce insan dolaşıyor, evcil hayvanı, yaşlısı, gencinin ihtiyaç duyduğu anda birbirlerini takip edebilmesi, rahatlıkla denize girebilmesi, yürüyebilmesi çok önemli. "Venüs marka akıllı telefonları Türkiye’de üretiyoruz, geçenlerde Cumhurbaşkanımız bizlere referans verdi. Ondan sonra ciddi şekilde siparişlerimiz arttı.Geçenlerde Cumhurbaşkanımız bizlere referans verdi, ondan sonra ciddi şekilde siparişlerimiz arttı" Antalya Büyükşehir Belediyesi akıllı şehir, gelecek vizyonu çerçevesinde Vestel ile iş birliği...