22 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / AĞRI HABERLERİ

AİÇÜ'DE eğitimde öğrenen öğretmen semineri

(Fotoğraflı)

Ahmet Genç
AĞRI (İHA) - Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ve IC Vakfı işbirliğiyle eğitimde öğrenen öğretmen semineri düzenlendi.
Kültür Kongre Merkezi Osmanlı Konferans Salonu'nda düzenlenen seminere fakülte dekanları, IC Vakfı Proje Koordinatörü Ayça Jones, akademisyenler ile öğrenciler katıldı. Eğiticimler ve Eğitim Fakültesi öğrencilerine yönelik düzenlenen seminere Ankara/ Çankaya Halk Eğitim Merkezi Müdürü Namık Kemal Yıldız konuşmacı olarak katıldı.
Burada bir konuşma yapan Namık Kemal Yıldız, "Öğrenmeyi öğretmek zordur, önce öğrenmeyi öğrenmeliyiz. En büyük sorun insanların nasıl öğreneceğini bilmemesi. Öğrenmeyi kolaylaştırmak için hayal gücümüzü geliştirmeliyiz ve bunu öğrencilerimize aşılamalıyız, çocuklar bu sayede öğrendikleri bilgileri analiz edebilmeyi öğrenebilmeli. Öğrenen öğretmen öğrencilerini geleceğe hazırlayan öğretmenlerdir, öğrencileriyle birlikte öğreniyorsa öğretmen başarıya ulaşacaktır. İnsanları hayvanlardan ayıran bir özelliktir öğrenme, ölünceye kadar devam eder. Okulda aldığımız bilgilerle tecrübeyi birleştirdiğimizde başarılı öğretmen oluruz. Öğretmen her zaman eğitim dilini kullanmalı" şeklinde konuştu.
(AG-AT-Y)

28.11.2017 17:27:40 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Ağrı Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER