18 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / BİLECİK HABERLERİ

Sanayinin Sosyal Medyası 'KÜSİP' tanıtıldı

(Fotoğraflı)

Cem Kaan Toka
BİLECİK (İHA) - Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından oluşturulan ve kamu sanayi iş birliğini daha etkin hale getirmeyi hedefleyen 'Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği Portalı-KÜSİP' tanıtım toplantısı Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen toplantıya Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurgül Özbay, Bilecik Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Bayram Kaya, Bilecik Ticaret İl Müdürü Şinasi Balta, akademisyenler, kamu ve sanayi kuruluşlarından temsilciler ve öğrenciler katıldı.
Temel amacı üniversite, kamu ve sanayi kuruluşları arasındaki iletişimi sağlamak olan web tabanlı platform KÜSİP'le ilgili tanıtımı Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KÜSİP Proje Koordinatörü Recep Uzungil yaptı. KÜSİP'in rahat bir şekilde kullanabilmesi için sosyal medya platformu mantığında tasarladıklarını belirten Uzungil, "Bu portal üzerinde bir profil açıp, ilgi alanlarına göre kişi, kurum ve kuruluşlar takibe alınabiliyor. Fon sihirbazı sayesinde tüm teşvik ve desteklere ulaşılabiliyor. Ar-Ge merkezi ve laboratuarların bilgilerine ulaşılıyor. Sektörle ilgili güncel haberler izlenebiliyor. Çalışma grupları oluşturulabiliyor ve staj çağrıları yapılıyor. KÜSİP gelişmeye müsait bir platformdur. Yakın gelecekte KÜSİP üzerinde bir ürün veri tabanı oluşturulabilir" dedi.
(DA-AS-Y)

28.11.2017 17:21:48 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bilecik haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bilecik Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER