X

Günün gelişmelerini anlık takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Takipte Kalın

NEF İnşaat’ın patronu Erden Timur önce Galatasaraylıların sevgilisi, sonra da rakiplerin ve rakiplerin tetikçilerinin hedefi oldu.

Timur ile Galatasaray seçimleri öncesi buluşmuş, uzun uzun konuşmuştuk.

Projelerini, hedeflerini uzun uzun anlamıştı.

Galatasaray’a bakışımızda çok ortak yön olduğunu, Timur’un, Özhan Canaydın tarafından sekteye uğratılan, modern bir Galatasaray vizyonuna sahip olduğunu görmüştüm.

Uzun sohbetin sonunda kendisine “Niye sen Başkan adayı olmuyorsun da, Dursun Özbek’in yönetiminde Sportif AŞ’ye giriyorsun?” diye sormak zorunda kalmıştım.

O da bilinen alçakgönüllü tavrı ile “Ben haddimi bilirim abi” demişti.

Erden Timur, Sportif AŞ yönetimine girdi ve yaptığı doğru işlerle şu anda Galatasaray’da en etkili yönetici ve taraftarın sevgilisi.

Galatasaray, hızla şampiyon adayı haline geldi ise ve yeniden Avrupa Şampiyonluğu hedefi konuşuluyorsa bunda Timur’un payı büyük.

Hal böyle olunca da Erden Timur’a her türlü saldırı serbest ve başladı.

Başlatıldı.

Türkiye’de bakanların, genel müdürlerin şeriatçı tarikatların tarikat toplantılarına katıldığı bir dönemde, parsel parsel kurulmuş bir televizyon kanalında Erden Timur’un tarikat toplantılarına katıldığı iddiası ortaya atıldı.

Ama ne yazık ki, bu iddia ve bununla ilgili görüntüler yeni değil.

Galatasaray seçimleri öncesi de aynı görüntüler servise sokulmuş, aynı iddialar dile getirilmişti.

Tasavvufa merakını asla saklamayan Erden Timur’un Cemalnur Sargut’un toplantılarına katılması büyük olay haline getirilmeye çalışılmıştı.

İddiaların ortaya atıldığı yer Beyaz TV kanalı olmasa durumu biraz daha iyi niyetle düşünmek, iddiayı ortaya atan kişinin en azgın, en Türkiye düşmanı Gülencilerle fotoğrafları olmasa konuya başka bir boyuttan bakmak mümkün olabilirdi belki ama zamanlama açısından bakıldığında, Timur’un şeriatçılık ve siyasal İslamcılıkla alakası olmayan ve kendini tasavvuf ehli olarak tanımlayan bir kadının toplantılarında görüntülenmesi sorunun üzümle değil, bağcının sportif başarısı ile ilgili olduğu çok net anlaşılıyor.

Ama buradan kimseye ekmek çıkmaz.

Açık söyleyeyim Galatasaray içinde de çıkmaz.

Niye mi çıkmaz?

Çünkü diğer aday, yani Eşref Hamamcıoğlu da kazansa idi aynı görüntüler servise hazırdı.

Çünkü onun da Cemalnur Sargut ile dostluğu az uz değil.

Ahmet Çakar ve ona bu işleri yaptıranlar hiç zahmet etmesin.

Onu da ben yayınlayayım.

Alın işte bu da Galatasaray Liseli ve Sorbonne’lu Eşref Hamamcıoğlu’nun aynı kadın ile fotoğrafı.