(*)Alanları boş bırakmayınız!

Kayıp Evrim'in gözaltına alınan amcası serbest bırakıldı

62 görüntüleme 23 Temmuz 2018
TV

Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşayan Dilek-Burhan Atış çiftinin 2 çocuğundan büyüğü olan 3 yaşındaki Evrim Atış, 10 Temmuz Salı günü sabah saatlerinde kayboldu. İddiaya göre Evrim, Yenisu Köyü Yaylası'ndaki çadırdan hayvanları suya götürmek için ayrılan babaannesi Satı Atış'ın peşinden gitti. Torununun peşinden geldiğini gören babaanne Satı Atış, çocuğu çadırda annesi Dilek Atış'a bıraktı. Evrim'i çadıra götüren ve en son çadırın önünde kardeşi Satı Atış (1.5) ile oynarken gören Dilek Atış, ahıra girdi. Bir süre sonra dönen Satı Atış, torununun çadırda olmadığını fark etti. Çevrede aranan Evrim, bulunamayınca aile, komşulardan yardım istedi ve jandarmaya haber verildi. İhbar üzerine yaylaya, jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Küçük Evrim, ekipler tarafından günlerdir aranmasına rağmen bulunamadı.

Küçük Evrim'i arama çalışmaları kesintisiz şekilde devam ediyor. Yenisu Köyü'nün yaylasında 10 Temmuz'da kaybolan Evrim'den hâlâ iz yok. AFAD ve jandarma ekipleri, arama çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarda, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait kadavra arama köpeği 'Boomer' da kullanıldı. 

Arama çalışmalarında 14'üncü güne girildi. Öte yandan, soruşturma kapsamında gözaltına alınan amca Niyazi Atış, savcının talimatı ile serbest bırakıldı. 

Baba Burhan ile anne Dilek Atış'ın jandarmadaki işlemleri sürüyor. Küçük kızın babası Burhan Atış'ın çelişkili ifadeler verdiği öğrenildi. (AA)

 

DAHA FAZLA GÖSTER