(*)Alanları boş bırakmayınız!

Para Gündem - 28 Temmuz 2022 (FED faizi artırmaya devam edecek mi?)

31 görüntüleme 28 Temmuz 2022
Abone Ol
Detay Göster

Ekonomide ve gündemde neler var?Blinken rus mevkidaşı ile görüşecek... İki bakan savaştan bu yana ilk kez temasta bulunacak Irak'ta Meclis baskını Sadr yanlıları kime karşı meclisi bastı? İstanbul'da yabancı ikamet, TBMM'de olağanüstü toplantı polemiği, özel: Onlar yapınca anayasal hak, muhalefet yapınca şov... 
Ekonomide beklenti ne? FED faizi ne kadar artırıldı? ABD Merkez Bankası faizi %2,25-2,50 aralığına yükseltti, FED faizi artmaya devam edecek mi? Piyasalara etkisi nasıl oldu, faiz artışı sürecek mi? "Ek faiz artışları olabilir" Powell: "FED denge için araçlarını kullanmaya devam edecek" Biden: "Her şeyin fiyatı düşecek"Piyasaların takibinde neler var? piyasalarda son durum ne? 
Çin'den ABD'ye: ciddi sonuçları olur, akaryakıtta indirim sürer mi?Dolar ve Euro yıl sonunda ne olur? tahıl koordinasyon merkezi açıldı, Tahıl Sevkiyat üssü nasıl çalışacak? Akar: Merkezde taraflardan beşer temsilci olacak, sosyal konut projesi nasıl olacak?Otomotive ÖTV indirim gelir mi? Meclis sağlıkçılar için toplanıyor, kimler aday olmak istiyor? Kemal Kılıçdaroğlu aday olacak mı? Aday neye göre belirlenecek? Millet İttifakı'nın adayı kim? seçmen kime, neye göre oy veriyor? siyasette neler tartışılıyor? 6 lider kimi işaret ediyor?MB enflasyonu yükseltti yıl sonu enflasyon tahmini %60,4 Yıl sonu fındık fiyatı ne olacak? Ev fiyatları neden artıyor? Ekonomide veriler ne gösteriyor? Musul Başkonsolosluğu'na saldırı Bağdat'ta tansiyon yükseldi.

Para Gündem’de Ebru Baki soruyor...Konukları; İletişim Uzmanı/Yazar Ali Saydam ,Habertürk Yazarı Sevilay Yılman, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Doster ve Habertürk Muhabiri Bedri Can Özbey yanıt verdi. 

 

BUNLAR DA VAR