(*)Alanları boş bırakmayınız!

3. havalimanı için 28 bin kişiye eğitim verilecek

864 görüntüleme 08 Temmuz 2018
TV

İstanbul'un 3'üncü havalimanında çalışmalar tüm hızıyla sürerken, sürecin kusursuz tamamlanması için eğitimler veriliyor.

Eğitimin adı ORAT, yani operasyon hazırlık ve havalimanı transfer süreci. Bu kapsamda havayolu, yer hizmeti ve diğer şirketlerin 28 bin 200 çalışanına saha eğitimleri verilmeye başlandı.
 
Eğitimlerde, havalimanı tanıtımı, apron giriş kapısı işleyişi, destek hizmetler, kargo, bagaj operasyonu, terminal alanları, pistler, gelen ve giden yolcu akışları, transfer hatları, kontrol odası fonksiyonları, havalimanı güvenliği gibi konular işlenecek.
 
29 Ekim öncesinde dünyada ilk kez, yıllık 70 milyon yolcuya ev sahipliği yapan bir havalimanı 45 kilometre uzaklıktaki başka bir havalimanına taşınacak. 25 Ekim öncesinde 3'ncü havalimanına, deneme uçuşları hariç, herhangi bir uçuş gerçekleştirilmeyecek.
 
25-30 Ekim tarihleri arasında ise Atatürk Havalimanı'ndan malzeme taşınması amacıyla yeni havalimanına sınırlı sayıda uçuş düzenlenebilecek. Taşınma süreci 30 Ekim gece 03:00'da başlayacak ve 31 Ekim gece yarısında bitecek. Malzemelerin taşınması için ağırlıklı olarak karayolu kullanılacak. 

 

BUNLAR DA VAR