(*)Alanları boş bırakmayınız!

ABD'de göçmen protestosu! Ünlü oyuncu da gözaltında

129 görüntüleme 30 Haziran 2018
TV

Amerikalı ünlü oyuncu Susan Sarandon gözaltına alındı. Haberi tüm dünyaya Twitter'dan bir mesajla duyurdu. 

Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington'da, Senato binasının önünde çok sayıda kadın oturma eylemi düzenledi. Kadınlar, Trump yönetiminin sınır kapılarında çocukları ailelerinden ayıran göçmen politikasını protesto ediyordu. Ancak 575 kadın, polis tarafından gözaltına alındı; "yasadışı gösteri düzenlemek" ile suçlandı. O kadınların arasında, eyleme katılan 71 yaşındaki ünlü oyuncu Susan Sarandon da var.

Sarandon gözaltına alındığını sosyal medya hesabından duyurdu. Mesajına, "Gözaltına alındım. Güçlü kalın. Mücadeleye devam. Kadınlar başkaldırın" notunu düştü.

'AİLELER BİRBİRİNE AİTTİR'

Protestolara katılan kadınlar "Aileler birbirine aittir" yazılı pankartlar taşıdı ve "Umrumuzda" sloganları attı. Bu slogan, Amerika Birleşik Devletleri'nin First Lady'si Melania Trump'a bir gönderme niteliğindeydi. Zira First Lady, sırtında "Gerçekten umrumda değil. Senin umrunda mı?" yazılı bir ceket giyerek Teksas'ta bir çocuk merkezini ziyaret etmişti.

ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz hafta yoğun kamuoyu baskısının ardından, ailelerin göç merkezlerinde birlikte kalacağına söz vermişti. Ancak Trump yönetimi, mayıs ve haziranda ailelerinden ayrılan 2 binin üzerinde çocukla ilgili olarak harekete geçmediği için eleştiriliyor.

DAHA FAZLA GÖSTER