(*)Alanları boş bırakmayınız!

48 saat sonra gelen mucize! Cami enkazından sağ çıkarıldı

175 görüntüleme 08 Ağustos 2018
Abone Ol
Detay Göster

Endonezya'da 7 büyüklüğündeki depremin ardından, zamana karşı yarış sürüyor. Hayatını kaybedenlerin sayısı 108'i geçti. Ancak mucizeler de yaşanıyor. Depremden günler sonra hala enkaz altından sağ çıkarılan Endonezyalılar var.
48 saat enkaz altında kaldı; mucize gibi hayata döndü. Depreme camide yakalanan adam, saatler sonra sağ kurtarıldı.
Endonezya'yı vuran 7 büyüklüğündeki deprem sonrası arama kurtarma ekipleri hayat kurtarma yarışını sürdürüyor. Her bir yıkıntıda tek tek yaşam belirtisi aranıyor. Binlerce kayıp var. Ölü sayısı da her geçen saat artıyor.
Ancak umutlar giderek azalırken mucizeler de yaşanıyor. Bir adam, yerle bir olan cami enkazından çıkarıldı. Askerlerin enkaz altında kalan adamı kurtarma anları kameralara yansıdı.
10 aylık kız bebek Refi de depremde sağ kurtulanlar arasındaydı. Refi adlı bebek Tanjung bölgesinde bir hastanede tedavi altına alındı. Ekipler 23 yaşında bir kadının daha enkaz altından sağ çıkarılmasının ardından büyük sevinç yaşadı.
Havadan çekilen görüntüler, yıkımın boyutunu gözler önüne seriyor. Binlerce ev ve bina kullanılamaz halde. Yaklaşık 20 bin kişi güvenli bölgelere yerleştirildi. Elektrik ve telefon hatlarındaki hasar büyük. Köprüler ve otoyolların çökmesiyle birçok bölgede ulaşım oldukça zor.
Depremin ardından adadaki turistlerin büyük bölümü tatillerini yarıda kesti. Ülkelerine dönmek isteyen turistler havalimanında sabahladı. Lombok Adası'nda pazar günü meydana gelen depremde 100'den fazla kişi hayatını kaybetmiş, 230'dan fazla kişi de yaralanmıştı.
Pasifik Ateş Çemberi'nde bulunan Endonezya büyük depremlerin sıklıkla gerçekleştiği bir ülke...2016'da Sumatra Adası'nın kuzeydoğusundaki depremde de onlarca kişi ölmüş, 40 bin kişi de evinden olmuştu.

BUNLAR DA VAR