(*)Alanları boş bırakmayınız!

Bodrum'da gerginlik! Acente aracını UBER sanıp şoförü tartakladılar

91 görüntüleme 05 Haziran 2018

Bodrum’da acente aracını UBER zanneden Taksi şoförleri araç sürücüsünü tartakladı.

Akşam saatlerinde Göltürkbükü mahallesinden yolcu alan TÜRSAB üyesi ve taşıma belgesi olan bir VIP araç şoförü UBER0 zannedilince taksiciler tarafından durdurularak tartaklandı. Olayın ardından yüzlerce acente aracı toplandı. Eylem yapmak için sokağa çıkan şoförler, UBER olmadıklarını yetki belgeleri olan taşıma araçları olduklarını söylemek için eylem yaptı. Torba mahallesinde toplanan gruba, polis müdahale etmek isteyince yüzlerce şoför araçlarıyla arkadaşlarını tartaklayan Gölköy taksi durağına gitmek için yola çıktı. Yolun jandarma tarafından kapalı olduğunu öğrenen araç şoförleri istikametlerini değiştirerek Göltürkbükü mahallesine dağ yolundan taksi durağına ulaştı.

TURİST TAŞIYAN TAKSİLER GERİ ÇEVRİLDİ

Olayın ardından jandarma dağ yolunu kapatarak lüks otellere giden taksileri geri çevirdi. Taksi içerisinde bulunan turistler taksilerde bekletildi. Acente araçlarının geliş güzergahına taksileri göndermeyen jandarma ekipleri can ve mal tehlikeleri olduğu konusundan taksi şoförlerine uyarıda bulunuldu.

ORTALIK BİR ANDA KARIŞTI

Dağ yolunu kullanarak taksi durağının önüne kadar gelen acente araçları, jandarma tarafından durduruldu. Şoförlerle konuşan jandarma ekipleri grubu sakinleştirmeye çalıştı. Yüzlerce aracın geldiğini duyan taksi şoförleri de taksi durağının önüne geldi. Bir anda birbirine giren taksi şoförleri ve acente şoförlerini, Jandarma ekipleri ayırmakta güçlük çekti. Jandarma ekipleri silah kullanmak zorunda kalacağı uyarısında bulundu. Karşılıklı birbirleri ile söz dalaşına giren şoförleri sakinleştirmek ise Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Derneği Başkanı Hasan Kablı ve Bodrum İlçe Jandarma komutanına düştü. İki tarafla da konuşan Jandarma komutanı ve Kablı olayları büyümeden engelledi. Taksi şoförleri, UBER nedeniyle ekmeklerinden olduklarını söyleyerek “Evlere kadar girdiler. Yeter artık bundan sonra UBER'e geçit yok” ifadelerini kullandılar.

Acente Şoförleri ise UBER olmadıkların ifade ederek “Biz resmi belgeleri olan TÜRSAB'a bağlı araçlarız. Müşterimizi aldığımız zaman bizi UBER sanıyorlar. Sonrada bizi UBER olmakla suçluyorlar” şeklinde konuştu. (İHA)

 

DAHA FAZLA GÖSTER