Bedensel ve ruhsal hastalıkların belirtileri ve bu hastalıklara karşı alınacak önlemler, sağlıklı beslenme önerileri, bağışıklık sistemini güçlü tutmanın püf noktaları ve sağlığa dair daha birçok konu hafta içi her gün Show TV ekranlarında "Dr. Ender Saraç ile Sağlıklı Günler" programında masaya yatırılıyor. 


Dr. Ender Saraç ile Sağlıklı Günler'de bugün; Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Bengi Başer tansiyon hastalığı hakkında bilgilendirecek. Doğru tansiyon nasıl ölçülür, yüksek tansiyon doğal yollarla nasıl dengelenir, ilerleyen dönemlerde tansiyon hastası olmamak için nelere dikkat edilmeli gibi soruları yanıtlayacak. Menopoz döneminde kalp damar hastalıkları bakımından kadınları hangi ciddi risklerin beklediğini ve bu risklere karşı alınması gereken önlemleri anlatacak.


Gıda Mühendisi Aslı Elif Samancı bağışıklık güçlendiren, mikrop ve virüslerden korunmaya yardımcı karışım tarifi verirken, polenin faydalarını, bal ve diğer arı ürünlerini tüketirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini paylaşacak.


Prof. Dr. Yeşim Erbil ise tuz tüketimi hakkında önemli açıklamalar yapacak. Hangi tuzu tüketmemiz gerektiğini, tuzun böbreklere nasıl zarar verdiğini aktarırken, ağabeyi Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumundan da bahsedecek.

Habertürk Web Sürümüne Geç