14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda ikinci günün sonunda, madalya sıralamasında ABD, 5 altın, 2 gümüş, 3 bronz madalya ile lider durumda bulunuyor.

Ataköy Atletizm Salonu'ndaki organizasyonda ikinci gün müsabakaları tamamlandı. ABD 5 altın, 3 bronz madalya ile ilk sırada yer aldı. ABD'yi 1 altın, 2 gümüş, 1 bronz madalyayla Büyük Britanya izledi.

Madalya sıralamasında birer altın, birer gümüş madalyaları bulunan Avustralya, Fas ve Ukrayna üçüncü sırayı paylaşıyor.

Türkiye 1 gümüş, 1 bronz aldı

Dünya salon şampiyonaları tarihindeki ilk madalyalarını bu akşam kazanan Türkiye ise 1 gümüş, 1 bronz ile 13. sırada yer alıyor.

Erkekler bin 500 metrede İlham Tanui Özbilen'in kazandığı gümüş ve kadınlar bin 500 metrede Aslı Çakır Alptekin'in kazandığı bronz madalyayla Türkiye, kendisiyle aynı madalya sayısına sahip Bahamalar ve Belarus ile 13. sırada yer alıyor.

Türkiye'nin yarınki müsabakalarda sporcusu olmadığı için başka madalya alma şansı bulunmuyor.

Dünya salon şampiyonaları tarihindeki ilk madalyalarını bu akşam kazanan Türkiye ise 1 gümüş, 1 bronz ile 13. sırada yer alıyor.

Erkekler bin 500 metrede İlham Tanui Özbilen'in kazandığı gümüş ve kadınlar bin 500 metrede Aslı Çakır Alptekin'in kazandığı bronz madalyayla Türkiye, kendisiyle aynı madalya sayısına sahip Bahamalar ve Belarus ile 13. sırada yer alıyor.

Türkiye'nin yarınki müsabakalarda sporcusu olmadığı için başka madalya alma şansı bulunmuyor.


14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 1500 metrede Kenya asıllı Türk atlet İlham Tanui Özbilen, ikinci olup gümüş madalya alarak, Türkiye'ye tarihindeki ilk gümüş madalyasını kazandırdı.

Ataköy Atletizm Salonu'ndaki organizasyonun akşam seansında yapılan 1500 metre finalinde, yarışın başında Faslı atlet Abdalaati Iguider'in ardından 2. sıraya yerleşen İlham, uzun süre yarışı ikinci sırada götürdü.

Yarışta son iki tura girilirken atak yaparak, ilk sırayı alan İlham, yarışın son metrelerine kadar Iguider ve Etiyopyalı Mekonnen Gebremedhin'in ataklarına karşılık vererek, liderliğini sürdürdü. Ancak finişe yaklaşık 30 metre kala Faslı Iguider'e geçilen İlham, yarışı 3.45.35'lik derecesiyle ikinci sırada tamamlayarak, gümüş madalya aldı.

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği'nin özel izniyle dünya şampiyonasında ilk kez Türkiye adına yarışan İlham, Türkiye'ye Dünya Salon Şampiyonası tarihindeki ilk gümüş madalyasını kazandırdı.

Yarışın ardından büyük sevinç yaşayan İlham, aldığı Türk bayrağını üstüne kapatarak, bir süre piste kaldı. Daha sonra salonda Türk bayrağıyla tur atan İlham'ı seyirciler alkışladı.

Bu arada, İlham'ın yarışı sırasında Türk seyirciler, milli atlete destek verdi.

Erkekler 1500 metrede Faslı Abdalaati Iguider 3.45.21'lik derecesiyle birinci olarak altın, Etiyopyalı atlet Mekonnen Gebremedhin de 3.45.90'lık derecesiyle üçüncü olarak, bronz madalya aldı.

Adını tarihe yazdırdı

Kadınlar 1500 metre finalinde Aslı Çakır Alptekin, bronz madalya kazanarak, Türkiye'nin Dünya Salon Şampiyonası'ndaki ilk madalyasını aldı ve tarihe geçti.

İstanbul'da düzenlenen 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar 1500 metrede bronz madalya alarak, Türkiye'ye ilk salon dünya şampiyonası madalyası kazandıran milli atlet Aslı Çakır Alptekin, salondaki seyircilerin coşkulu tezahüratlarının madalya kazanmasında etkili olduğunu söyledi.

Aslı Çakır Alptekin, müsabakanın ardından yaptığı açıklamada, Helsinki'de yapılacak Avrupa Şampiyonası ve olimpiyatlara dönük hazırlık yaptığını belirterek, şöyle konuştu:

''Aslında bu şampiyonayla ilgili çok hazırlık yapmamıştık. Start noktasına geldiğimde madalya kazanacağım yönünde bir inanç geldi. 'Bunu başarabilirim' dedim. Son iki yüz metrede seyirciler büyük destek oldu. Güç, kuvvet geldi. Kendi ülkemde böyle bir madalya kazandığım için çok mutluyum. Şimdi hedefim Avrupa Şampiyonası. Orada da hedefim madalya kazanmak olacak.''

Aslı Çakır Alptekin, Türkiye'de atletizm tarihine geçtiği için çok mutlu olduğunu dile getirerek, ''Bu gece uyuyamam'' dedi.


Erkekler 400 metrede Kostarikalı Nery Brenes altın madalya kazandı


14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 400 metrede Kostarikalı Nery Brenes, altın madalya kazandı.

Ataköy Atletizm Salonu'ndaki organizasyonun ikinci gün akşam seansında erkekler 400 metre finalinde Kostarikalı Brenes, 45.11'lik derecesiyle şampiyona rekoru kırarak, birinci oldu.

Eski rekor 1993'de Toronto'daki şampiyonada 45.26'lık derece elde eden ABD'li atlet Harry Reynolds'a aitti.

Finalde Bahamalar'dan Demetrius Pinder 45.34'lük derecesiyle ikinci olarak gümüş, son dünya şampiyonu yine Bahamalar'dan Chris Brown da 45.90'lık derecesiyle üçüncü olarak bronz madalya aldı. Bu arada, altın madalyanın sahibi olan Brenes, yarıştan sonra ülkesinin bayrağına Türk bayrağını da yapıştırarak salonda tur attı.

Öte yandan, yarışın startında tabanca yanlışlıkla iki kez patladı. Atletler geri gelerek, yeniden start aldı.

Brezilyalı atlet Mauro Vinicius da Silva, altın madalya kazandı


14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda erkekler uzun atlamada Brezilyalı atlet Mauro Vinicius da Silva, altın madalya kazandı.

Ataköy Atletizm Salonu'ndaki müsabakaların ikinci gün akşam seansında erkekler uzun atlama final müsabakaları yapıldı.

Finalde 5. atlayışında 8.23'lük derece elde eden Brezilyalı Mauro Vinicius da Silva, altın madalyaya ulaştı. 2 geçersiz atlayışı olan Brezilyalı atletle aynı dereceye sahip olmasına karşın 3 denemesi geçersiz sayılan Avustralyalı atlet Henry Frayne ikinci, 8.22'lik derecesiyle Rus atlet Atlet Aleksandr Menkov üçüncü sırada yer aldı.

Erkekler 60 metrede ABD'li atlet Justin Gatlin, altın madalya kazandı

14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 60 metrede ABD'li atlet Justin Gatlin, altın madalya kazandı.

Ataköy Atletizm Salonu'ndaki organizasyonun ikinci gün akşam seansında erkekler 60 metrede final müsabakası koşuldu.

Dört yıllık doping cezasından dönen eski olimpiyat şampiyonu Justin Gatlin, 6.46'lık derecesiyle birinci oldu. Yarışta 6.54'lük derecesiyle Jamaikalı atlet Nesta Carter ikinci olarak gümüş ve 6.60'lık derecesiyle son salon dünya şampiyonu Büyük Britanyalı Dwain Chambers da üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

Kadınlar yüksek atlamada ABD'li Chaunte Lowe, altın madalya kazandı


14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar yüksek atlamada ABD'li Chaunte Lowe altın madalya kazandı.

Ataköy Atletizm Salonu'ndaki organizasyonun ikinci gün akşam seansında yapılan kadınlar yüksek atlama finalinde, Lowe 1.98 metrelik atlayışla birinci oldu.

Lowe'un ardından 1.95'lik atlayış yapan 3 atlet, ikinciliği paylaştı. İsveçli Ebba Jungmark, Rus Anna Chicherova ve İtalyan Antonietta Di Martino, sırasıyla 1.84, 1.88, 1.92 ve 1.95 metreyi ilk haklarında geçtiler. Üç atlet de 1.98 metrede üçer atlayışta başarılı olamayınca, 1.95'lik dereceleriyle gümüş madalya aldı.

Kadınlar 400 metrede ABD'li Sanya Richards Ross altın madalya kazandı

14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar 400 metrede ABD'li Sanya Richards Ross altın madalya kazandı.

Ataköy Atletizm Salonu'ndaki organizasyonun ikinci gün akşam seansında yapılan kadınlar 400 metre finalinde, Sanya Richards Ross 50.79'luk derecesiyle birinci oldu.

Finalde Rus Aleksandra Fedoriva 51.76'lik derecesiyle ikinci olarak gümüş, ABD'li Natasha Hasting 51.82'lik derecesiyle üçüncü olarak bronz madalya aldı.

Sally Pearson, altın madalya kazandı

14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar 60 metre engellide Avustralyalı atlet Sally Pearson, altın madalya kazandı.

Ataköy Atletizm Salonu'ndaki organizasyonun ikinci gün akşam seansında, kadınlar 60 metre engellide final müsabakası yapıldı.

Geçen yıl Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından yılın kadın atleti unvanına layık bulunan Sally Pearson, rahat bir yarış çıkarıp 7.73'lük dereceyle birinci oldu. Pearson'ı 7.94 ile Büyük Britanya'dan Tiffany Porter ile 7.97'lik derecesiyle Belaruslu atlet Alina Talay izledi.

Bu sonuçla Sally Pearson, kariyerinde ilk kez koştuğu dünya salon şampiyonasında altın madalyaya ulaştı.

Valerie Adams altın madalya aldı


14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar gülle atmada Yeni Zelandalı Valerie Adams, altın madalya aldı.

Ataköy Atletizm Salonu'ndaki organizasyonun ikinci gün akşam seansında yapılan kadınlar gülle atma finalinde Adams, 20.54'lük derecesiyle altın madalyanın sahibi oldu.

Bir olimpiyat, üç kez de dünya şampiyonu olan Valerie Adams, koleksiyonuna bir altın madalya daha ekledi.

Son salon dünya şampiyonu Beleruslu atlet Nadzeya Ostapchuk 20.42'lik derecesiyle ikinci olarak gümüş madalya alırken, ABD'li Michelle Carter 19.58'lik derecesiyle üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

Fransız Lavillenie altın madalya kazandı

14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda erkekler sırıkla atlamada Fransız Renaud Lavillenie altın madalya kazandı.

Ataköy Atletizm Salonu'ndaki organizasyonun ikinci gün akşam seansında yapılan erkekler sırıkla atlama finalinde Lavillenie, 5.95 metrelik derecesiyle altın madalyanın sahibi oldu.

Lavillenie, daha sonra yaptığı 6.00 metre ve 6.02 metrelik atlayışlarında başarılı olamadı.

Sırıkla atlamada Alman Björn Otto 5.80'lık derecesiyle ikinci olarak gümüş madalya alırken, ABD'li Brad Walker da 5.80'lik derecesine karşın daha fazla hatalı atlayış yaptığı için üçüncü olarak, bronz madalyanın sahibi oldu.

Yamile Aldama altın madalya kazandı


14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar üç adım atlamada Büyük Britanyalı atlet Yamile Aldama altın madalya kazandı.

Ataköy Atletizm Salonu'ndaki organizasyonun ikinci gün akşam seansında yapılan kadınlar üç adım atlama finalinde Yamila Aldama, 14.82 metrelik atlayışla birinci olarak, altın madalyanın sahibi oldu.

Son dünya şampiyonu Kazak Olga Rypakova 14.63'lük derecesiyle ikinci olarak gümüş, Kübalı Mabel Gay da 14.29'luk derecesiyle üçüncü olarak bronz madalya aldı.

Eaton'dan dünya rekoru


14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda erkekler heptatlonda ABD'li Ashton Eaton, dünya rekoru kırarak, altın madalya kazandı.

Ataköy Atletizm Salonu'ndaki organizasyonda, dün yapılan 60 metre, uzun atlama, gülle atma ve yüksek atlama branşlarının ardından bugün 60 metre engelli, sırıkla atlama ve 1000 metre yarışlarının sonunda ABD'li Ashton Eaton, 6 bin 645 puanla dünya rekoru kırarak, altın madalyanın sahibi oldu.

Heptatlonda eski dünya rekoru 6 bin 568 puanla yine Eaton'a aitti.

Eaton'un ardından Ukraynalı Oleksiy Kasyanov 6 bin 71 puanla ikinci olarak gümüş, Rus Artem Lukyanenko da 5 bin 969 puanla üçüncü olarak bronz madalya aldı.

Erkekler 60 metrede final belli oldu

14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 60 metrede finale yükselen atletler belli oldu.

Ataköy Atletizm Salonu'ndaki organizasyonun ikinci gün akşam seansında 3 seride koşulan yarı finalde, serilerinde ilk iki sırayı alan atletler ve ilk ikinin dışında en hızlı dereceyi elde eden iki atlet finale yükseldi.

İlk seride 6.50'lik derecesiyle birinci olan ABD'li Justin Gatlin, genel sıralamada da en iyi dereceyle finale kaldı.

Erkekler 60 metre final yarışı, bu akşam saat 20.00'de yapılacak.


Melis Mey elendi

14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar uzun atlamada Türkiye'yi temsil eden Güney Afrika kökenli milli atlet Karin Melis Mey, elendi.

Ataköy Atletizm Salonu'ndaki organizasyonun ikinci gün sabah seansında kadınlar uzun atlamada eleme müsabakaları yapıldı. 6.75 metreyi geçen ya da en iyi dereceyi yapan 8 atletin finale kalacağı eleme müsabakalarında Karin Melis Mey, geçersiz sayılan ilk atlayışının ardından ikinci atlayışında 6.62'lik derece elde etti. Mey'in üçüncü atlayışı da faul yaptığı gerekçesiyle sayılmadı.

Kadınlar uzun atlama elemelerinde en iyi dereceyi ABD'li atlet Janay Deloach 6.90'lık derecesiyle elde etti.

Mey, müsabakanın ardından yaptığı açıklamada, ''Maalesef bir şanssızlık yaşadım. Tüm Türkiye'den özür diliyorum. Olimpiyatlarda başarılı olacağıma söz veriyorum'' şeklinde konuştu.  

Kadınlar uzun atlamada final yarışı yarın saat 14.05'te yapılacak.

İlk gün 1500 metre elemelerinde finale kalan erkeklerde Kenya asıllı Türk atlet İlham Tanui Özbilen, saat 19.00'da, finalde madalya için koşacak.

Kadınlar 60 metre engellide finale

14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar 60 metre engellide finale çıkan atletler belirlendi. Ataköy Atletizm Salonu'ndaki müsabakaların 2. gün akşam seansında kadınlar 60 metre engellide yarı final müsabakaları yapıldı. İki seri halinde koşulan yarışlarda ilk 4 sırayı alan atletler finale yükseldi. Geçen yılın en iyi atleti seçilen Avustralyalı atlet Sally Pearson, 7.93 ile en iyi dereceyi yaptı.

Kadınlar 60 metre engellide final bu akşam saat 19.45'te koşulacak.

Erkekler yüksek atlamada finale yükselen atletler belirlendi

14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda erkekler yüksek atlamada finale yükselen atletler belirlendi.

Ataköy Atletizm Salonu'ndaki organizasyonun ikinci gün sabah seansında, 2.32 metreyi geçen veya en iyi 8 dereceyi yapan atletlerin finale çıkacağı elemelerde, 10 atlet 2.29 metreyi geçince önce çıtanın 2.32'ye çıkarılacağı açıklandı.

Ancak daha sonra çıtanın yükseltilmeyeceği, 10 atletin finale kaldığı bildirildi.

Yunan atletlere jest

Erkekler yüksek atlama elemelerinde mücadele eden Yunan atletlere, müzik jesti yapıldı.

Yunan atletler Konstadinos Baniotis ve Dimitrios Chondrokoukis, atlayışlarını yaparken ünlü Yunan besteci Mikis Theodorakis'in Zorba filmi için bestelediği müzik çalındı. Tribündeki seyirciler de alkışlarla Yunan atletlere destek verdi. Tribünde yer alan az sayıdaki Yunan seyirciler de tezahürat yaparak, sporcularını destekledi. Elemeler sonunda iki Yunan atlet de finale kaldı. Erkeklerde yüksek atlamada final yarışmaları yarın saat 15.30'da yapılacak.

Erkekler 800 metre finale yükselen atletler belli oldu

14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 800 metrede finale çıkan atletler belli oldu.

Ataköy Atletizm Salonu'ndaki organizasyonun ikinci gün sabah seansında 3 seride yapılan yarı final yarışlarında, serilerinde ilk 2 sırayı alan atletler finale yükseldi. Yarı finalde 3. seride Polonyalı Adam Kszczot ve Çek Cumhuriyeti'nden Jakub Holusa çok rahat bir şekilde ilk iki sırayı alarak finale kaldı. Yarışın son metrelerinde rakipleriyle aralarındaki farkı açan iki atletten ön sıradaki Kszczot, yavaşlayarak Holusa'nın kendisini geçmesine izin verdi. Holusa da Kszczot'u geçerken, Polonyalı atletin elini tutarak, ilk sırada yarışı tamamladı.

İkinci seride Lewandowski düştü

İkinci seride son 200 metreye girilirken, Polonyalı atlet Marcin Lewandowski dengesini kaybedip düşerek, yarışı tamamlayamadı. Bir süre pistte şaşkın ve üzgün bir şekilde oturan Lewandowski, daha sonra içeriye gitti. Kolombiyalı atlet Rafith Rodriguez de Lewandowski düşerken dengesini kaybedince, yarışı bıraktı. Erkekler 800 metrede final yarışı yarın saat 16.20'de yapılacak.

Türkiye rekoru kıran Türk Milli Takımı, elendi

14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda 4x400 metre bayrak yarışında Türkiye rekoru kıran Türk Milli Takımı, elendi. Ataköy Atletizm Salonu'ndaki organizasyonun ikinci gün sabah seansında iki seride yapılan ve ilk iki sırayı alan ülkeler ile en iyi iki dereceyi elde eden ülkelerin finale yükseleceği yarışta, Türk Milli Takımı Ali Ekber Kayaş, Halit Kılıç, Mehmet Güzel ve Yavuz Can ile mücadele etti.

Birinci seride Türkiye ile birlikte İspanya, Botswana, ABD ve Venezüella takımları yer alırken, Bahamalar yarışmadı.

Milli Takım Ali Ekber Kayaş ile yarışa başlarken, daha sonra bayrağı sırasıyla Halit Kılıç, Mehmet Güzel ve Yavuz Can taşıdı. Salonda 4x400 bayrakta ilk kez yarışan Türk Milli Takımı, 3.11.28 ile Türkiye rekoru kırarak, serisinde 4. oldu. Seride ABD 3.07.47 ile birinci, 3.10.51 ile İspanya ikinci olarak direkt finale çıktı.

İkinci serinin sonunda genel sıralamada 10. olan Türkiye, elendi.

Kadınlar 60 metrede yarı finale kalan atletler belirlendi

14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar 60 metrede yarı finale kalan atletler belirlendi. Elemelerde en iyi dereceyi 7.19'luk derecesiyle Nijeryalı Gloria Asumnu elde etti. 7. seride koşan son dünya şampiyonu Jamaikalı Veronica Campbell Brown, 7.29'luk derecesiyle ile birinci oldu. Veronica Campbell Brown, bu derecesiyle genel sıralamada 9. sırada yer aldı. Aynı seride başörtüsüyle piste çıkan Afgan atlet Tahmina Kohistani, 9.32'lik derecesiyle sonuncu oldu. Kohistani'nin bu derecesiyle Afganistan rekoru kırdığı belirtildi. Kadınlar 60 metrede yarı final müsabakaları yarın saat 14.15'te koşulacak.

Türk atlet Emel Dereli elendi

14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar gülle atmada Türk atlet Emel Dereli, 17. olarak, elendi. İlk hakkında 16.02'lik derece elde eden Emel, ikinci hakkında geçersiz bir atış yaparken, üçüncü hakkında ise 15.99'luk derece yaptı. Gülle atmada bir olimpiyat, üç kez de dünya şampiyonu olan Yeni Zelandalı Valerie Adams, 19.43'lük derecesiyle ilk sırada finale yükseldi. Kadınlar gülle atmada final yarışmaları bu akşam saat 18.10'da başlayacak.

Erkekler üç adım atlamada finale kalan atletler belirlendi

14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda erkekler üç adım atlamada finale kalan atletler belirlendi. Türk atletin yer almadığı erkekler üç adım atlama elemelerinde en iyi dereceyi 17.39'luk derecesiyle ABD'li atlet Christian Taylor elde etti. Erkekler üç adım atlamada final müsabakaları yarın saat 16.10'da başlayacak.

Erkekler 60 metre engellide yarı finale kalan atletler belli oldu

14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 60 metre engellide yarı finale kalan atletler belli oldu. İkinci seride koşan Dünya ve Olimpiyat şampiyonu Çinli Liu Xiang, 7.62'lik derecesiyle Büyük Britanya'dan 7.61'lik derece elde eden Andrew Pozzi'nin ardından ikinci olarak, yarı finale çıktı. Liu Xiang genel sıralamada da ikinci sırada yer aldı. Erkekler 60 metre engellide yarı final, yarın saat 14.45'te koşulacak. Final yarışı ise 17.20'da yapılacak.

 

İLK GÜN NELER YAŞANDI?

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları'nı ve Gizlilik Sözleşmesi'ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

BU EKRANI KAPATMAK İÇİN TIKLAYIN!
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(11)
* Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!