SIRADAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Sandık Başkanları Buluşması'nda konuştu. Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

"Bütün hanım kardeşlerim, inşallah hazırlanan 200-250'şer gramlık çay poşetleri var. Teşkilatımız teslim edecek, siz de bunları teslim edeceksiniz ve keyifli saatler diyeceksiniz. Bununla evlere gireceğiz. Evlerde bu keyifli saatler olurken, siz unutulmayacaksınız, biz unutulmayacağız.

"AKM'NİN TEMELİNİ ATTIK"

İstanbul'u 1 Nisan'dan itibaren daha da geliştirerek bu yola devam edeceğiz. Bugün saat 12.00'de AKM'nin yeni binasının temelini attık. 20 ay sonra AKM yeni haliyle bitmiş olacak. Muhteşem bir opera binası yapıyoruz. Taksim Meydanı gerçek manada meydana dönüşecek. Bir taraftan o bir taraftan meydan, bir taraftan da Taksim Cami de yapılıyor. (haberturk.com)

Önümüzü çok kesmek istediler. Geziciler, sanatçılar türedi. Ey sanatçılar veya sanatçı geçinenler, sizin geçmişinizde böyle bir şey var mı? İstanbul'da da Binali Bey'le devam edeceğiz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın o kadar. Yola da böyle devam edeceğiz. İstanbul'da yapacağımız çok şeyler var. Şimdi Taksim muhteşem bir meydana da kavuşacak. Taksim'de araç trafiği olmayacak. Araçları yerin altına alıyoruz, meydan tamamen yürüyüş alanına dönüyor. Sultanahmet'i de Beyazıt'ı da bu hale getireceğiz. Yenikapı'yı biz yaptık. Maltepe'de de yaptık. Buraları aynı zamanda ağaçlandırdık, yeşil hale getirdik. (haberturk.com)

"BUNLARIN ÇEVREYLE İŞİ YOK"

Bunların çevreyle işi yok. CHP'yi 3Ç ile tarif edeceksiniz; çöp, çamur, çukur. İstanbul'u bu fakire verdiğiniz zaman İstanbul'da çöp dağları vardı. Ümraniye çöplüğü vardı, ne oldu 39 vatandaşımız öldü. Aynı şekilde çukurlardan geçilmiyordu. Nerede CHP belediyesi varsa çukurlar kapatılmamış, çamur, çöp duruyor. Burası Bakırköy, biz bu Bakırköy'ün bölünmeden önceki hali, Bağcılar, Güngören, Esenler hepsi çukurdu, çamurdu. Biz bu 3 ilçeyi aldık. Oralarda yaşayanlar bu CHP zihniyetinden bıkmıştı. Çizmelerle seçim kampanyası yaptık. Bugünlere geldik, daha da iyi olacağız. (haberturk.com)

Yapmamız gereken o susuzluğu nasıl giderdiysek, o çöpleri nasıl temizlediysek, hava kirliliğini nasıl temizlediysek... Görevi devraldığımda 50 bin doğalgazlı ev vardı. Hapse girerken 1 milyon 250 bin doğalgazlı ev vardı. Biz böyle İstanbul inşa ettik. Haliç kokudan geçilmiyordu, adacıklar vardı. Haliç Kongre Merkezi mezbahahanelerin olduğu yerdi. Kesimlere orada yapılırdı. Yolun karşısında da bağırsakçılar vardı. Kelle, paça satılırdı. Biz mezbahahaneyi kaldırıyoruz, kongre merkezi yapacağız dedik. (haberturk.com)

"HALDE TERÖR ESTİRENLER..."

Ne diyorlar, patates, domates, sivri biber. Bunların hepsi yutturmaca. Bir çete de öyle türedi. Hazine, Maliye, Gıda-Tarım hükümetimiz el ele verdik, şimdi satış mağazalarıyla tanzim satışlarla illere giriyoruz. Yarından itibaren bütün buralar kuruluyor. Buralarda maliyetine bunu vatandaşımıza satacağız. Ticaret Bakanlığı'ndan müfettişler hale gitmişler, bu müfettişlerimizi dövmeye kalktılar. Kovana çomak sokulduğu için... Kendini devletten güçlü zanneden varsa, devlet nasıl teröristlere Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te mağaralarda işini bitirdiyse, halde terör estirenlerin işini bitiririz. El ele vereceğiz bu sömürüyü bitireceğiz."(haberturk.com)

"SANDIKLARA SAHİP ÇIKMAMIZ LAZIM"

Erdoğan sandık başkanları toplantısında konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

"Önümüzdeki seçimlerde Türkiye genelinde 195 bin sandıkta, İstanbul'da ise 31 bin sandıkta oy kullanılacak. İstanbul'daki 10,5 milyon seçmenin yüzde 21'i AK Parti üyesidir. İlk defa bu seçimde oy kullanacak kişi sayısı ise 167 bindir. AK Parti olarak her sandık için 1 sorumlu ve 8 üyeden oluşan toplam 9 kişilik bir yönetim kurulundan bahsediyoruz. Böylece hiçbir siyasi partinin muktedir olamayacağı güç AK Parti'de. Bunu bizim başarmamız lazım. Sandıklarda görev üstlenecek kardeşlerim de bunlar. Sabahın erken saatlerinde sandık mahaline kimse gelmeden görevlilerimiz orada olacak. Görevli sayımız 280 binin üzerinde. (haberturk.com)

Her sandıkta oy kullanan ortalama 350 kişiden 74'ü yüzde 21'i partimizin üyesidir. Sandık görevlilerimiz öncelikle üyelerimizle irtibat kurarak fire olmamasına dikkat edecek. Hedefimiz partimizin tüm seçmenlerin sandığa gelmesini sağlamak. Mevcut üyelerimizin yakınlarından başlayarak temas kurduğumuz tüm seçmenlerimizi partimize üye olmaya davet etmeliyiz.

AK Sandık adını verdiğimiz yazılımla, tüm noktaları koordine etme ve izleme imkanına sahibiz. İstanbul'da bulunduğum günlerde yürütülen çalışmaları görmek için her an bir irtibat noktasına gelebilirim. Bunu il başkanımın da yapması lazım. Her faaliyette yüreğimle yanınızda olduğu gibi fiziki olarak da çalışmalara katılacağım. 31 Mart'ta bir kez daha zafere ulaştıracağız. (haberturk.com)

Dün Aydındaydım. Cumhur İttifakı olarak seçime giriyoruz. 7 tanem MHP'den 10 tane de AK Parti'den olmak üzere belediye başkan adaylarımızın tanıtımını yaptık. Emniyetin verdiği rakama göre 35 bin kişinin katılımıyla miting yaptım. Bu en muhteşemi, en coşkulusuydu. Artık heyecan damarlara, sinir uçlarına doğru sirayet etmeye başladı. Bunu devam ettireceğiz. (haberturk.com)

"İLK ŞART SANDIĞA SIKI SAHİP ÇIKMAKTIR"

Türkiye'de tüm seçim sandıklarında sandık kurulu üyesi bulundurma hakkına sahip tek parti AK Parti'dir. AK Parti tüm Türkiye'nin partisidir. İstanbul'un bizim gönlümüzde ve siyasetimizde ayrı bir yeri vardır. 31 Mart'ta da bu zaferi kutlayacağız. Sandığı sağlam tutmazsak verdiğimiz onca emeğin heba olmasını engelleyemeyiz. Bu mücadeleyi en başta sandıkta vereceğiz. Sandıkta adaleti tesis etmeden, diğer işlerde aynı başarıyı gösteremeyiz. Ne kimsenin tek bir oyuna tenezzül edeceğiz, ne bir oyumuzun ziyan olmasına izin vereceğiz. (haberturk.com)

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'un ilçelerinden birinde yaşanan hadiseyi biliyorsunuzdur. Bunlar bir garip. Ülkemizdeki seçim sistemi dünyaya örnek olacak bir şeffaflığa sahiptir. Seçmen kütükleri tüm partilere verilir. İlk 5'e girmiş partiler üye bulundurur. Buna rağmen CHP ve onlarla hareket eden bir kesim, her seçim öncesi ve sonrasında kafaları karıştırmak için ortalığı velveleye veriyor. Biz her zaman olduğu gibi seçimde de CHP'nin ve avenelerinin teranelerine cevabımızı vereceğiz. Bunun için ilk şart sandığa sıkı sahip çıkmaktır. (haberturk.com)

"EN GÜZEL CEVAP VERİLECEKTİR"

Şu anda CHP, Kandil'deki terör örgütünün desteklediği HDP, bir diğer yanında adı iyi olan bir parti yok. Bir de yanlarında Saadet Partisi var. 4'ü el ele vermişler diyorlar ki, 'Biz ittifak yaptık, siz de yapıyorsunuz' diyor. Cumhur İttifakı 15 Temmuz'da darbe girişimini yapanlara karşı kurulmuştur. Bizim yanımızda cumhur var, halk var. Biz cumhurla zillete karşı yürürken, bu illet bize karşı ittifak yapıyor ve direniyorlar. Ne yaparsanız yapın 31 Mart akşamı bu zillet ittifakına, illet ittifakına Cumhur İttifakı en güzel cevabı verecektir. (haberturk.com)

Bu şehrin nereden nereye geldiğini iyi biliyoruz. Yaşı elvermeyenlere de eski İstanbul'u eski Türkiye'yi anlatmamız lazım. Şimdi bu seçimde biz Bakırköy'ü de almamız lazım. Bakırköy'ü de alıp AK Parti belediyeciliğini görsün. Biz milletimize gerçekleri anlatmazsak birileri yalanlarıyla, iftiralarıyla bu boşluğu dolduruyor. Şimdi bu seçimde biz Bakırköy'ü de almamız lazım. Bakırköy'ü de alıp AK Parti belediyeciliğini görsün."

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları'nı ve Gizlilik Sözleşmesi'ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

BU EKRANI KAPATMAK İÇİN TIKLAYIN!
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(0)
* Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!