SIRADAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Yerel Seçim Öncesi Teşkilat, Aday ve Aday Adayları Buluşma Programı'nda konuştu.

Aday adayı olarak bu kutlu yarışta yer alan ve adayların açıklanmasıyla artık bu kişilerin etrafında kenetlenen herkese teşekkür eden Erdoğan, "AK Parti'de her kardeşimiz tüm görevlere talip olma hakkına, salahiyetine ve kabiliyetine sahiptir. Yine AK Parti'de her görev bir bayrak yarışı şeklinde üstlenilir. Seçimler işte bu bayrak değişimlerinin yaşandığı dönemlerdir. Tabii bunu atletizmdeki bayrak yarışıyla da birbirine karıştırmayalım. O farklı, o farklı. Bu bir adeta devir teslim sürecidir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gelecek seçimlerde kimi kişilerin görevlerine devam ederken kimilerinin de yerlerini yeni isimlere bırakacaklarını ama bu süreç içerisinde asla geri durmayacaklarını vurguladı.

"Ben aday değilim öyleyse bana ne." denilmemesi gerektiğinin altını çizen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Tam aksine adeta kendisi belediye başkan adayıymış gibi çalışmasına o hırsla, heyecanla, aşkla çalışmaya devam edecek. Aday isminin açıklandığı ana kadar olan mücadele de biliyorsunuz demokrasinin gereğidir. Dün adaylarımızı açıkladık ve artık hep birlikte yekvücut olarak siyasi rakiplerimize karşı mücadeleye başladık.

Genel merkez veya il teşkilatlarında yönetici, milletvekili, belediye başkanı olmak, bu görevler için adaylık yarışına girmek elbette önemlidir ama asıl önemlisi AK Parti çatısı altında davamıza, ülkemize ve milletimize hizmet etme şerefine nail olmaktır. AK Parti'nin genel başkanlığı ne kadar şerefli bir görevse, neferliği de aynı derecede şerefli bir vazifedir. Bugün burada bu salonda bulunan arkadaşlarımın her biri, adaylarıyla, aday adaylarıyla, teşkilat mensuplarıyla işte bu şerefe nail olmuş kişilerdir. Rabb'im hepinizden razı olsun"

"UYMAYANLAR OLURSA İSTİRAHATE DAVET EDERİZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cumhur İttifakı´nda kimse kalkıp da çizdiğimiz çizginin dışına çıkamaz. İttifakın gereği neyse tüm arkadaşlarımız, teşkilatlarımız buna uymalıdır. Uymayanlar olursa kusura bakmasınlar o zaman kendilerini istirahate davet ederiz. Zira biz bu yolda yürürken bir ittifak oluşturduysak, bu ittifak hele hele cumhurun ittifakıysa, bu bir illet-zillet ittifakı değil. O zaman hep birlikte çalışacağız, ittifakımızın gereğini de yerine getireceğiz" dedi.

"ANKARA SEMBOL ŞEHİRLERDEN BİRİDİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de siyasetin sembollerinin bulunduğuna değinerek, "Bu sembollerin başında da belirli şehirlerde alınan neticeler gelir. Ankara da işte böyle sembol şehirlerden biridir. Bunun için biz tıpkı İstanbul'a olduğu gibi Ankara'ya da herhangi bir büyükşehir belediyesini kazanmak veya kaybetmek olarak bakmıyoruz. Çünkü Ankara başkenttir." diye konuştu.

Milletin, Cumhurbaşkanlığında ve Mecliste bu ülkeyi yönetme görevi verdiği kadrolar olarak Başkente de hizmet etmeleri gerektiğini ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

"Hep söylediğim gibi milletimiz bize oy vermeye mecbur ve mahkum değildir. Tam tersine biz her yaştan, kesimden insanla kurduğumuz gönül bağıyla, projelerimizle, yaptığımız hizmetlerle, duruşumuzla bu oyu hak etmeye mecburuz. Yarın büyükşehir belediye başkanımız, adaylarımızla birlikte sizlere bir lansman yapacak. Bu hizmetlere yönelik neler yapacağız, bu bir animasyon gösterisiyle birlikte olacak ve bunlar bu süreç içerisinde zenginleşerek de devam edecek.

Bu atılacak adımlar iktidar ile belediyelerimizin el ele vererek yapacağı hizmetlerin ne denli önemli olduğunu göstermesi bakımından çok önemli. İktidara ters düşenlerin, iktidardan kopuk olanların hizmet verme noktasında ne halde olduğunu zaten görüyoruz. Fakat şu anda bizim avantajlarımız var. Nedir bu avantajlar? Bizler bütün büyükşehirlerimizde, illerimizde, ilçelerimizde el ele omuz omuza veriyoruz, bu hizmetleri en ideal noktaya taşıyoruz."

"ÇANKAYA, YENİMAHALLE NİYE BÖYLE?"

Erdoğan, Ankara'da zaten bunlara şahit olunduğunu belirterek, bugüne kadar AK Parti'nin girdiği 14 seçimden nasıl olup da hep başarıyla çıktığını, 16 yılı geride bırakan kesintisiz iktidarıyla nasıl rekorlar kırdığını merak edenler varsa formülünün bu olduğunu kaydetti.

"Ben hep şunu merak ederim. Çankaya, Yenimahalle niye böyle?" diyen Erdoğan, "Buralarda belediye var. Belediye olduğuna göre çöp, çamur, çukur niye buralarda var, bunlar buralara hizmet niye vermiyorlar? Paraysa, bütçeden bütün belediyelere olduğu gibi eşit koşullarda bunlara da para geliyor. Mesele başka." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediyeciliğin bir aşk olduğunu, "Halka hizmet, Hakk'a hizmettir." diyerek, bu yola çıktıklarını dile getirdi.

AK Parti'de belediyeciliğin sırrının her şeyden önce dertli olanların işi olduğunu söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Her şeyden önce bir gönül işidir. Eğer dertliyseniz, bu hizmeti yaparsınız, eğer gerçekten gönlünüze bu sinmişse bu işi yaparsınız ama değilse bunu yapmazsınız. Her AK Partili günün 24 saati, yılın 365 günü bu şuurla çalıştığı, çabaladığı, millete hakim değil, hadim olmanın şerefiyle şereflendiği için bu başarılara imza attı. Bu şuuru kaybedenleri de ya milletimiz siyasetten eledi ya da biz onlarla yollarımızı ayırdık."

31 Mart akşamı rekor bir oyla seçimi kazanacaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gözünü Ankara'ya diken ana muhalefetin dersini alacağını söyledi. Cumhur ittifakında MHP'nin de kendileriyle aynı hassasiyetle hareket ettiklerine dikkat çeken Erdoğan, "Elbette ittifakta yer alan iki siyasi partinin farklı politikaları, farklı çözüm önerileri olacaktı.Ama bunların hiçbiri ittifakın özünü oluşturan, ülke ve milletimizin bekasının önüne geçmemeli ve geçmeyecektir" dedi. 

Erdoğan, Cumhur İttifakı'yla ilgili şöyle konuştu: "Cumhur ittifakının ruhuna herkes uymalı. Uymayanlar kusura bakmasın, istirahate alırız".

Erdoğan şöyle devam etti: 

"AK Parti'de her görev bayrak yarışı olarak görülür. Bu bir devir teslim sürecidir. Ankara seçimlerde sembol şehirlerden biridir. Tıpkı İstanbul gibi burayı da herhangi bir belediye kazanmak ya da kaybetmek olarak görmüyoruz. Hep söylediğim gibi milletimiz bize oy vermeye mecbur ve mahkum değildir. Tam tersine biz her yaştan, her kesimden insanla kurduğumuz gönül bağıyla, projelerimizle, yaptığımız hizmetlerle, duruşumuzla bu oyu hak etmeye mecburuz.. Belediyecilik bir aşktır. Halka hizmet hakka hizmettir diyerek bu yola çıktık. Her şeyden önce dertli olanın işidir. Milletin verdiği yetkiyle, milletin sağladığı imkanlarla yapılan hizmetlerin kerametini kendinde görenlerin bu çatı altında kalma şansları hiç yoktur. Cumhur İttifakının gereği neyse, tüm teşkilatlarımız ve arkadaşlarımız buna uymalıdır. Uymayanlar kusura bakmasınlar".

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

"GÖZLERİNİ ANKARA'YA DİKENLERE İNŞALLAH DERSLERİNİ VERECEĞİZ"

"Büyükşehir belediye başkan adayımız projelerini zaten hazırlamıştı. İlçe belediye başkan adaylarımız da hazırlıklarını yapıp, milletimizin huzuruna çıktıklarında 31 Mart akşamı rekor bir oyla seçimi tamamlayacağımıza inanıyorum. Gözünü Ankara dikenlere inşallah derslerini bir kez daha vereceğiz."

"MHP'Lİ KARDEŞLERİMİZ DE AYNI HASSASİYETLE HAREKET EDECEKTİR"

"Elbette ittifakta yer alan iki siyasi partinin farklı politikaları, farklı çözüm önerileri olacaktır. Ama bunların hiçbiri ittifakın özünü oluşturan ülke ve milletin bekası konusundaki görüşlerimizin önüne geçmedi, geçmeyecek. Bu büyük mutabakata uygun şekilde birlikte çalışacağımıza inanıyorum. MHP'li kardeşlerimizin de aynı hassasiyetle hareket edeceğinden şüphe duymuyorum."

"AMA BUNLARI BAY KEMAL BİLMEZ! HABERİ YOKTUR"

"Başkentimize 15 bin 621 adet yeni derslik, 10 bin 501 kişilik kapasiteli yüksek öğrenim yurtları kazandırdık. Ankaramıza son 16 yılda 4'ü devlet toplam 12 üniversite kurduk. Bugün 300 bin öğrencimiz Başkentimizde öğrenim görüyor. Toplam 137 adet sağlık tesisi kazandırdık. Ama bunları Bay Kemal bilmez ha! Haberi yoktur."

"ANKARA SAVUNMA SANAYİİNİN DE BAŞKENTİ KALBİ KONUMUNA GELMİŞTİR"

"Ankara'da 95 bin adet konutu hayata geçirdik. Ankara'yı Eskişehir, Konya, Bilecik, Sakarya, Kocaeli ve İstanbul'a hızlı tren hatlarıyla bağladık. Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Sivas yüksek hızlı tren hatlarında da çalışmalar devam ediyor. Başkentray'ı hizmetinize sunduk. Atatürk Kültür Merkezi, Gar, Kızılay metro yolunun uzantısı devam ediyor. 2020 yılında tamamlanıyor. Kurtuluş mücadelemizin 15 Temmuz direnişimizin başkenti Ankara, savunma sanayinin de başkenti, kalbi konumuna gelmiştir."

"ARTIK KENDİ UYDULARIMIZI KENDİMİZ YAPIYORUZ"

"2001 yılından bugüne savunma, güvenlik, havacılık ve uzay alanlarında çok önemli gelişmeler yaşandı. Birçok milli projemizi uygulamaya koyarak başarılı sonuçlar elde ettik. Havacılık alanında üretim yapacak ilk fabrikamız bu bölgede inşallah Şubat ayında faaliyete başlıyor. Artık kendi uydularımızı kendimiz yapıyoruz. Geçen ay Uzay Ajansı'mızı kurduk."

"YARIN MÜJDEYİ AÇIKLAYACAK! SİZLER DE HAYRAN KALACAKSINIZ"

"Ankara'da millet bahçesiyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. millet kıraathanelerini bir yana koyamayız. Onlar da aynı şekilde aynı hızla devam edecek. Yarın sizlere sayın başkan adayımız müjdeyi verecek. O da Ankara'daki özellikle stadyumu sizlere açıklayacak. Sizler de animasyonda o projeyi gördüğünüz zaman hepiniz de buna hayran kalacaksınız."

"MİLLETİMİZ MAKYAJIN ALTINDAKİ BU YÜZÜ ÇOK İYİ TANIYOR"

"AK Parti olarak kurulduğumuz günden beri hep istikamet sahibi olmamızdır. Milletimiz hangi hayali kuruyorsa biz de aynı hayallerle aynı hedeflere yürüyoruz. Bunun için vesayetinden darbecisine, teröristinden ekonomik tetikçisine kadar içeride ve dışarıda karşı karşıya gelmedik kimse bırakmadık. Hamdolsun Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle alnımızın akıyla çıktık. Girmedik kılık bırakmıyorlar. Ama milletimiz makyajın altındaki yüzü çok iyi bildiği için her seferinde bunları ifşa ediyor. Cenab Şahabettin'in ifadesiyle kargayı sesinden tanıyor bu millet."

"ANA MUHALEFETİNİN YAPTIĞI İTTİFAK DEĞİL İHANETTİR"

"Biz sizin terör örgütünün parlamentodaki uzantılarıyla veya terör örgütünün ta kendileriyle nasıl al takke ver külah yaptığınızı biliyoruz. Bunun adı ittifak desek ittifak değil. İttifak dediğiniz belirli ilkeler çerçevesinde kurulur. Ana muhalefet partisinin ilişkilerine ittifak değil ihanet demek daha doğrudur. Ülkemize ve milletimize husumet besleyen kim varsa onlarla hareket etmenin bir izahı olamaz. Teröristlerin diliyle bize saldırmalarının başka bir adı olamaz."

"ANKARA 31 MART'TA DA TÜM GÜCÜYLE AK PARTİ'YE SAHİP ÇIKACAKTIR"

"Kendi ülkesini şikayet etmenin izahı olamaz. Mart seçimleri bu gerçeğin tüm açıklığıyla ortaya çıkmasına vesile olacaktır. Yeter ki biz davamızdan, ahlakımızdan taviz vermeyelim. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız ve hep birlikte Ankara olacağız, Türkiye olacağız. Ankara sizlerin gayretiyle 31 Mart'ta da tüm gücüyle AK Parti'ye sahip çıkacaktır. Şu andan itibaren durmak yok, yola devam."

"SABAH 06.00'DA SANDIK MAHALLİNDE OLACAKSINIZ"

"Asla oy kaybı diye bir şeyi kabullenemeyiz. Bakacaksınız netice çok farklı olacaktır. O gün saat sabah 06.00'da sandık mahallinde olacaksınız, orada duruma hakim olacaksınız. Sandık Başkanı geldiği zaman, o saatte gelmeyenlerin yerine önce gelen kimse devralacaktır. Buna çok dikkat edeceğiz" 

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları'nı ve Gizlilik Sözleşmesi'ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

BU EKRANI KAPATMAK İÇİN TIKLAYIN!
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(0)
* Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!