15 ŞUBAT 2019
YEREL HABERLER  / SİİRT HABERLERİ

SİİRT'in Kurtalan ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin Müdür Yardımcısı Maruf Minaz, 13 yıl önce İzmir'de tanıştığı antrenör Selahattin Kahraman'ın desteğiyle Manisa Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü'nü kazandı. Kendisine verilen desteği unutmayarak benzerini ilçedeki öğrenciler için yapan Minaz, açtığı ücretsiz beden eğitimi kurslarıyla bugüne kadar 70 öğrencinin üniversitelerin beden eğitimi öğretmenliği bölümlerine yerleşmesini sağladı.
İzmir'de 13 yıl önce beden eğitimi sınavlarına hazırlanan Maruf Minaz (34), antrenör Selahattin Kahraman'ın desteğiyle Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'ni kazandı. 4 yıl sonra mezun olan Minaz, 2011'de öğretmen oldu. 2014'te memleketi Kurtalan'a tayin çıkan Minaz, müdür yardımcılığı yaptığı Kurtalan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde kendisine verilen desteği unutmayarak ücretsiz beden eğitimi kursu açtı. Minaz, 2014'ten bu yana açtığı kursta eğitim verdiği 70 öğrencinin çeşitli üniversitelerin beden eğitimi öğretmenliği bölümlerini kazanmalarını sağladı.
5 yılda 70 öğrencinin üniversiteye kazanmasına katkı sunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Minaz, "Yıllar önce tanıştığım antrenör Selahattin Kahraman'ın bana verdiği destekle üniversiteyi kazandım. Şimdi aynı desteği verdiğim öğrencilerimle birlikte üniversiteye hazırlanan gençlerimize ücretsiz eğitim veriyoruz. Bugüne kadar 70 gencimizi üniversiteye yerleştirdik. Kursumuza, Kurtalan Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'nün de katkıları oluyor. Bundan dolayı da kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bizden sonrakiler de gençlere rehber olup, onlara bir gelecek hazırlamakta başarılı olurlar" dedi.
Kursa katılan öğrenciler ise Maruf Minaz'a teşekkür ederek emeklerinin karşılığında üniversiteyi kazanacaklarını söyledi.

SİİRT

20 Şubat 2019 Çarşamba

  • İMSAK 05:29
  • GÜNEŞ 06:50
  • ÖĞLE 12:31
  • İKİNDİ 15:33
  • AKŞAM 18:02
  • YATSI 19:18

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Siirt haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Siirt Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER