YEREL HABERLER  / ŞANLIURFA HABERLERİ

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 80 bin öğrenci karne sevinci yaşarken, eski kitap ve test kağıtlarını geri dönüşüme gönderen 4 öğrenciye ise akıllı saat verildi.
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde de 80 bin öğrenci karne sevinci yaşarken, Halit Gülpınar Ortaokulu öğrenciler 2 sevinci bir arada yaşadı. Okul idaresi tarafından geri dönüşüme kazandırtmak ve okul yararına kullanmak amacıyla daha başlattığı atık kağıt toplama kampanyasında, eski kitap ve kartonları getiren öğrencilere dondurma hediye edilirken bu öğrenciler arasında çekilen kurada ismi çıkan 4 öğrenciye akıllı saat hediye edildi.
Siverek İlçe Kaymakamı Aziz Gölbası’nın da katıldığı karne ve hediye töreninde öğrenciler 2 sevinci bir arada yaşarken, kurada ismi çıkan öğrencilere Kaymakam Gölbaşı tarafından akıllı saatleri verildi
Yapılan karne ve hediye töreni ile ilgili açıklamada bulunan Halit Gülpınar Ortaokulu Müdürü İbrahim Karakaş, "20212022 Eğitim Öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bugün okulumuzda eğitim alan 1326 öğrencimize Kaymakamımız Aziz Gölbaşı’nın katılımıyla karnelerini verdik. Bundan yaklaşık 2 hafta önce ‘Geri dönüşüme katıl’ kampanyası başlatmıştık. Geri dönüşüm için kitap getiren her öğrencimize dondurma ikram ettik, ayrıca bu öğrencileri arasında yaptığımız kura çekimiyle de 4 öğrencimize akıllı saat hediye ettik. Burada ki amacımız öğrencilerimizi geri dönüşüme teşvik etmek, atıl durumda olan, evde kullanılmayan atık kâğıtları geri dönüşüme kazandırtmak. Böylelikle öğrencilerimiz her karne ve hem de aldıkları hediyelerle 2 sevinci bir arada yaşamış oldu” dediAnadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Şanlıurfa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Şanlıurfa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER