YEREL HABERLER  / MANİSA HABERLERİ

Tarihi Kentler Birliğinin ilk kez 2016'da düzenlemiş olduğu Müze özendirme yarışması, 6’ncı kez gerçekleştirildi. 7 kategoride düzenlenen yarışmada Soma Belediyesi Kültür Evi Müzesi Yaşam Kültürü Müzeleri kategorisinde ödüle değer bulundu.
TKB Müze Özendirme Yarışmasına 2022’de 15 belediye, toplam 17 müzeyle başvurdu. Bu yıl Jüri Özel Ödülü, El Sanatları ve Zanaat Müzeleri, Yaşam Kültürü Müzeleri, Kent Kültürü Müzeleri, Sanat ve Edebiyat Müzeleri, Millî Mücadele Müzeleri ve Doğa Tarihi Müzeleri olmak üzere 7 kategoride ödül verilen yarışmanın seçici kurulu Ahmet Erdönmez, Aziz Elbas, Y. Metin Keskin, Sezer Cihan, S. Yeşim Dizdaroğlu ve Kibele Eren’den oluşuyor.
TKB Müze Özendirme Yarışmasında bu yıl Soma Belediyesi Kültür Evi Müzesi Yaşam Kültürü Müzeleri kategorisinde ödüle değer bulundu.
Haziran ayında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 'Tarihi Kentler Birliği Kahramanmaraş Buluşması'nda düzenlenecek olan 2022 TKB Müze Özendirme Yarışması Ödül Töreni'ne Soma Belediye Başkanı Ali Tulup da katılacak.Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Manisa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Manisa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER